View Single Post
  #9  
Vechi 24.05.2011, 10:46:25
Scotland The Brave
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de Mtcrysty17 Vezi mesajul
Dragi useri de pe forum, poate o sa ma judecati pentru cele scrise, dar voi sunteti ultima mea speranta. Eu iubesc o fata, care a fost ratiunea mea de a trai. Ea ma iubea mai mult decat imi puteam imagina. Dupa cateva greseli ale mele, ne-am desparitit. Vroiam sa-i rog pe cei mai avansati in materie de rugaciuni, sa-mi intinda o mana de ajutor, prin cateva rugaciuni care sa ma ajute sa-i recastig dragostea. Sau poate un sfant care sa ma ajute si sa ma indrepte spre inima ei. Va multumesc anticipat. Doamne ajuta. . .
Ce spun voi spune strict in nume propriu.Pe site,astazi,exista urmatorul citat din Ioan Gura de Aur: ,,De ar fi cineva, chiar si Petru sau Pavel sau Iacov sau Ioan, si i-ar lipsi ajutorul dumnezeiesc, usor ar fi de invins; s-ar impiedica si ar cadea."

Omule,eu cred ca Dumnezeu ar trebui sa fie ultima ta speranta si nu oamenii.Ratiunea ta de a trai sa fie Dumnezeu pentru ca orice alta fiinta,cu tot cu viata si sentimentele ei,este trecatoare si schimbatoare.Sa stii ca putini chiar pot sa faca asta.Toti,sau marea majoritate a barbatilor,am trecut prin ce treci tu,intr-o forma sau alta,cum sa te judece cineva dintre noi? Sfatul cel mai bun este cel venit din voia Domnului.

Lasa in mana Lui decizia pentru ca EL stie cel mai bine si poate,chiar si prin acesta cale dureroasa,vrea ceva de la tine.Poate asa a hotarit sa intelegi tu anumite lucruri.Poate este o incercare pentru tine si te vei cali odata cu ea.Daca prin durere va fi,sa nu te mire ce iti spun, bucura-te omule caci Cel de Sus pe copii lui ii supune la asa ceva.Asa cum spunea cineva mai sus aduna-te, lasa totul in voia Domnului si mergi inainte ca un barbat.Nu ai fost,nu esti si nu vei fi niciodata singur.Dumnezeu este alaturi de tine,chiar daca noi nu intelegem mereu asta,nu este nimic in sufletul tau de care EL sa nu stie si intr-un fel sau altul iti va arata calea si vei intelege cand iti va veni vremea.In ziua de azi,cand toti o lovesc,tu nu ezita sa te apropii de Biserica, vei gasi multi oameni duhovnicesti care te pot ajuta.

Daca nu faci asta te ameninta disperarea si renuntarea si poate vei ingropa talantul ce ti-a fost dat.Tu te chinui mai demult in situatia asta pentru ca ai mai scris pe forum despre ea,eu parca asa imi aduc aminte.Hai tinere,poate a venit vremea sa te ridici din deznadejde si sa mergi inainte.Peste ani iti vei aduce aminte de aceste clipe cu drag,despre o dragoste a tineretii.Sau poate veti ramine impreuna,acum sau mai tarziu.Cine stie oare caile Lui?Vei vedea ca lucrurile se schimba si ca totul are un rost.Intr-o zi vei fi capul unei familii,va trebui sa ii aperi pe toti si nu doar pe tine si pentru asta trebuie sa fii tare in lupta.Curaj si speranta in Domnul omule.

Uite ce a spus Hristos: ,,V-am spus aceste lucruri ca sa aveti pace in Mine. In lume veti avea necazuri; dar indrazniti, Eu am biruit lumea."

Sa te ajute Cel de Sus

Last edited by Scotland The Brave; 24.05.2011 at 10:55:40.
Reply With Quote