View Single Post
  #20  
Vechi 26.05.2011, 22:30:32
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de Mtcrysty17 Vezi mesajul
Nu pot sa trec peste astea. am renuntat de atatea ori la ea, dar mereu intervenea ceva de mi-o scotea in cale. am schimbat atatea fete, nu rezista mai mult de cateva saptamani. toti spun ca poate nu mi-e harazita, ca Dumnezeu mi-a harazit alta, ca mi-a pregatit un viitor, ca El mi-a pregatit altceva. pai si atunci de ce ne mai rugam, pentru atatea lucruri, daca El ne-a pregatit viitorul? de ce ne mai rugam, daca totul e hotarat. atunci cand cineva drag e bolnav, de ce alergati sa va rugati, daca totul e deja hotarat? de ce s-a rugat orbul din sfanta evanghelie sa-l vindece Mantuitorul, daca Dumnezeu hotarase sa fie asa? de ce a fost inviat Lazar, daca Dumnezeu a hotarat sa moara? datorita rugaciunii. . . voia lui Dumnezeu poate fi schimbata, noi putem alege drumul in viata, avem vointa proprie. de ce unii ucid? pentru ca asa a fost voia lui Dumnezeu? nu. . . pentru ca ei au ales. . . de asta nu renunt doamna melisa, pentru ca pt mine asta inseamna credinta. . . asta inseamna Dumnezeu. . . imposibilul devenit posibil. . .
Din proprie experienta ti-am spus, ca daca Dumnezeu nu vrea ceva, apoi nu vrea si gata! :-) Ti-am sugerat sa gandesti la aceasta varianta, nicidecum nu am vrut sa te conving sa renunti. Nu am acest drept.:-)

Este aici un thread unde este descrisa "live" , pas cu pas, povestea cutremuratoare a unei tinere credincioase care cere ajutor in rugaciune pe forum si care si-a ingrijit si iubit tanarul sot bolnav de cancer, pana la ultima lui rasuflare.La ingropat de curand.M-a impresionat peste masura si m-a lasat fara cuvinte, cand ea la un moment dat spunea asa: " Dumnezeu a ales sa nu raspunda rugaciunilor noastre pentru vindecarea trupului, cu siguranta asta e solutia benefica noua, tuturor."

Asta trebuie macar sa-ti dea de gandit..
Reply With Quote