View Single Post
  #9  
Vechi 10.01.2023, 21:18:27
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.082
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sofiaiuga Vezi mesajul
Atit ceausecu cit si iliescu au ordonat armatei, tragerea .in popor .
Eu am văzut pe net o înregistrare în care Ceaușescu ordona să se someze, deci să se tragă în aer, apoi la picioare, nu știu cum s-a ajuns de la picioare, la cap, torace, șamd, iar despre soția lui se spune că ar fi ordonat reprimări mai dure, dar oricum poate Dumnezeu ne va arăta istoria adevărată a României la finalul vieții dacă-i vom cere.

Bănuiesc că în veșnicie se va vedea totul transparent, fiecare ce a făcut, ce aport a adus negativ sau pozitiv societății, istoriei, țării, familiei lui.


Citat:
În prealabil postat de sofiaiuga Vezi mesajul
Transformarea tzarii in colonie a puterilor straine s-a facut prin alegerea la conducere a unor conducatori de etnie evreiasca nici nu am stiut a vota macar romani.
N.STEINDHARDT spunea sa fim smeriti dar nu prosti,acestea fiind doua situatii total opuse prostia si smerenia.
Păi și ce ați fi vrut, despre asta e integrarea în structuri globale, despre cedarea resurselor, pierdere de populație aptă de muncă și aptă biologic de reproducere și import de altă populație de pe alte continente care are altă religie, plus amestecări de etnii, rase, religii.

Ce voiați, asta înseamnă liberalismul progresist, fără religie, fără patrie, fără țară, fără credință, un melanj, asta meritați majoritatea țării.

Citat:
În prealabil postat de sofiaiuga Vezi mesajul
Dumnezeu ne-a lasat la mina acolitilor antihristului pentru pacatele si prostia noastra.Avorturile in primul rind,sufletele acelor prunci striga razbunare catre Dumnezeu.Dar noi ne pocaim pentru pacatele noastre??Au incetat avorturile?? Sotii ,parintii si bunicii mamelor insarcinate au dat sfatul crestin de a nu mai face avort ,ucidere de copii nevinovati.
Păi și ce ați fi vrut, mai mult liberalism egal mai mult avort, mai mult libertinaj sexual, asta e liberalismul progresist american, vedeți ce e în Statele progresiste din SUA, necesarul de populație se preia din imigrație din țări musulmane și asiatice.

Asta ați vrut, asta aveți, asta meritați cam toți care votați doctrine liberale.


Citat:
În prealabil postat de sofiaiuga Vezi mesajul
Iata dar ca pe linga mindria lui ceausecu o alta cauza a saracirii noastre este pentru acest grozav pacat si pentru ca ne-am plins ca nu avem cu ce ne creste copiii ,Domnul ne-a lasat in saracie ,banii aceia cu care ar fi trebuit sa ii crestem ii pierdm ce 30 ani incoace .Sa nu ne miram .
Nu era vorba de mândria lui, era vorba de proiecția economică și China și alte țări care vor să crească economic se bazează pe natalitate, deci de acolo era, generațiile noi care beneficiază de măsuri nataliste nici nu mai prind în viață de multe ori pe inițiatorii măsurilor.

Măcar România a fost la un anumit punct istoric o țară favorabilă natalității, era prietenoasă cu familia, între timp a intrat liberalismul pe fir, care înseamnă libertinaj sexual, neasumarea responsabilităților, distrugerea familiei.


Citat:
În prealabil postat de sofiaiuga Vezi mesajul
Alt pacat grozav pentru care ne merge rau este apostazia in care ne aflam cei mai multi.Erezia de la CRETA a ierahilor nostrii atirna greu in balantza,a tuturor ierarhilor romani [CONTINUARE DESPRE ACEASTA LA RUBRICA DESPRE SINODUL CRETAN]
Ecumenismul e generat tot de distrugerea industriei și a locurilor de muncă în țară, oamenii care nu au avut nimic de lucru în localitatea lor au plecat mai mult forțat în țări catolice și protestante de unde s-au amestecat ori prin căsătorii mixte, ori au trecut cu totul la credințele noilor țări.

Poți fi stăpân doar la tine în țară, nu dictezi la altul în casă.

Asta ați vrut, asta ați avut, distrugerea României e doar la vreo 30%, urmează muult mai rău, eu aș vrea vreo 30 de ani de dictatură liberalistă ca să-și plângă în pumni până și cei mai înfocați votanți al PDL, PNL, USR etc.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 10.01.2023 at 21:22:13.
Reply With Quote