View Single Post
  #32  
Vechi 15.01.2015, 20:53:50
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de fallen Vezi mesajul
Eu credeam ca totusi Dumnezeu ii judeca pe cei care ar putea procrea normal, insa aleg sodomia/malahia tocmai pentru a deturna cursul normal al lucrurilor, pentru ca nu doresc familie samd...bine, si aceasta tot caurmare a unei inselari diabolice, care ii face sa creada ca e mai bine asa ....probabil ca cei care ajung in situatia asta, desi nu o fac cu intentia deliberata de a nu avea familie si de a se impotrivi naturii si lui Dumnezeu, sunt victime ale unor pacate stramosesti si ale unor conjuncturi din mediul in care au trait si s-au dezvoltat. Dar acum, fiecare le stie probabil pe ale lui, desi nu cred ca cineva poate afirma cu certitudine ce anume l-a determinat sa fie asa cum e. Cu siguranta sunt si nefericiti pe lumea asta care nici nu isi pot da seama daca sunt gay sau streight, sunt in egala masura atrasi sau neatrasi de ambele...poate or fi si care incearca varianta opusa pentru ca asa li se pare lor mai cool, cand defapt inclinatia lor naturala este alta...in orice caz eu personal nu cred ca un gay " convins" isi poate impune sa devina normal, la fel cum nici un om normal nu poate fi corupt si convins la homosexualitate. Chiar daca, poate, intr-un moment de maxima ratacire si tulburare mintala ar putea incerca asa ceva, nu s-ar putea mentine in aceasta...( decat daca ar ramane permanent tulburat mintal)
Ce inseamna sa fi ghei convins ?