View Single Post
  #11  
Vechi 08.10.2021, 00:01:09
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.987
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Sebastian_Stefan Vezi mesajul
Nu prea am ce sa fac cu 15 lei. Daca doresti sa ma ajuti du-te la o banca Raiffeisen (la ghiseu) si spunele ca vrei sa depui in contul acela. De preferat daca poti de la 300 de lei in sus. Cu 10 - 15 lei imi iau niste covrigi de la luca intr-o zi, nu ma prea ajuta cu nimic.
Daca ai convinge 20 de oameni ar ajunge, numai ca nu suntem pe forum atatia.
Putem face si altfel.

Uite cum:
Iti trimi 300 RON daca te spovedesti la un preot.
Cauta un preot de la orice parohie care are sait cu numele si telefonul preotului afisate pe situl parohiei, vorbesti sa te spovedeasca (in care ii spui tot ce ne-ai spus aici plus toate cate mai ai de spus lui Iisus Hristos ca sa fii curat) ne spui aici cand ai programat spovada, iar eu imediat voi telefona preotului sa confirme ca spovada s-a facut si ca te-ai impartasit cu trupul si sangele lui Hristos, iar eu in ziua urmatoare iti voi trimite banii(300 RON) prin MoneyGramm pe care tu ii poti ridica si folosi in 10 minute.

Pentru asta eu am nevoie de numele tau complet din buletin, cu ajutorul caruia vei ridica banii, pe baza unui numar de parola pe care ti-l voi comunica pe casuta postala de MP dupa ce depun suma.
E atat de simplu!


P.S.Imi trimiti numele prin mesaj personal MP.
P.P.S. Ar fi bine sa-i spui si ca primesti bani ca sa te spovedesti si ca eu o sa-i dau telefon, ca altfel nu-ti trimit banii daca nu raspunde la apel.
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)

Last edited by Demetrius; 08.10.2021 at 00:19:46.
Reply With Quote