Subiect: un preot grec
View Single Post
  #6  
Vechi 15.02.2021, 14:15:51
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.273
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Am ajuns singurul de pe forum care vede prozelitismul sectar explicit?

Adica tu nu zici BOR citeste dogma, ci zici
BOR nu citi ce zice lumea (adica BOR), lasa dogma si citeste CLD.

Habar nu ai dogma BOR. Nu ai mentionat nimic sin dogma BOR.

Tot ce ai mentionat este CLD - textul sectar al sevtei Noului Ierusalim.

Nu pot accepta sectarismul explicit pe un forum ortodox venit din partea unei secte condamnate de BOR.

Esti sectar condamnat BOR care in orice post prinzi faci propaganda sectara.

Din pacate ai nenumarate threaduri pe care faci prozelitism explicit.

Cum poti tu sa vii intr-un thread si post si sa promovezi sectarismul NIP?

Actiunea ta de prozelistim sectar este condamnabila.

Eu am dreptate si sfantul a carui avatar il port ma ajuta. Nu sunt usa de biserica dar un ciomag pot sa port pentru sectarii si lupii care musca Biserica.

Sectare treci la.locul tau in secta rea si puturoasa NIP.

Ce cauti tu in threadul asta cu prozelitism NIP??

Ai inceput din nou cu vechile.obiceiuri de a "promova credinta nip"???
Esti huuUUeeeE si necrezand ma contrazici la infinit! Va uniti in necredinta dupa formula "hai la lupta cea mare, rau cu rau sa ne unim, sa cantam internationala si niste teroristi-stresati la infint sa fim."

Nu are rost sa-ti raspund ca la infinit nu faci altceva decat sa minti si sa ocarasti calcand peste Dumnezeu cu tupeu crezandu-te ortodox si ca ai dreptate!

Ti-am explicat, cele 7 Tr.Ap au fost crescuti de insusi Hristos de mici si au dus viata ortodoxa de sfinti si de martiri. Ei sunt de crezut si nu tot felul de "ortodocsi" raspopiti si analfabeti!

Prin acesti sfinti ortodocsi micuti (cei mai mici din BOR) a suflat Hristos Cuvantul si acestia sunt oameni-ingeri ortodocsi romani care au marturisit nu de la oameni ci de la Dumnezeu!!!

Cine esti tu sa negi si sa contesti evidenta pe care o stie o tara intreaga? Cine nu a auzit de cele 7 Tr.Ap. ortodoxe ale Romaniei? Cine nu vrea sa le auda Trambitarea inseamna ca e unaltea antihrismului ca sa denigreze sursele de informatii cele mai credibile! Trambitele nu au facut cu nimeni compromisuri si nu au avut niciun interes decat al Domnului si al ortodoxiei!

Inceteaza sa ma contrazici la infinit repetandu-ti necredinta! (Confunzi sectarii si lupii in blana de oaie cu ortodocsii cei mai buni si mai mici fiindca esti analfabet din punct de vedere duhovnicesc si lingvistic! Tu esti lupul si sectarul care umblii cu ciomagul si vorbesti din dtreptul unui avatar de sfant in timp ce slujesti si lingusesti antihrismul! Nu aperi BOR, nu aperi ortodoxia ci o distrugi nestiind ce faci! INCETEAZA! Nu mi te mai adresa!)

CLD si cele 7Tr.Ap sunt cea mai buna si sigura sursa de informatii de la Duhul Sfant!

Cine le neaga si le condamna mesajul si Trambitarea are interese straine de Dumnezeu!

Sa citeasca fiecare si sa se exprime dupa ce a citit si nu asa ca analfabetii si agramatii si rastalmacitorii care se auto-indreptatesc hulind si lovind ca orbii et corbi!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 15.02.2021 at 14:47:38.
Reply With Quote