View Single Post
  #18  
Vechi 07.01.2013, 21:03:58
Decebal Decebal is offline
Banned
 
Data înregistrării: 19.07.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.651
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioanna Vezi mesajul
Eu cred ce ati spus, insa nu trebuie confundat adevaratul Islam, asa cum imperfectiunile lui, cu ceea ce traiesc unii in tarile lor. Cred ca unul din Somalia isi vinde nevasta, dar nu cred ca tranzactia e fundamentata in Islam, intelegeti? Va cred si cand spuneti ca o bate de o snopeste, insa stiu ca violenta nu e permisa, asa cum stiu ca un roman n-are niciun drept sa-si loveasca sotia, dupa ce s-a imbatat ca porcu':)
Văd că repede ai modificat postarea, însă înainte nu te-ai referit la un rumân, ci la un creștin, adică spuneai:
Citat:
asa cum stiu ca un crestin n-are niciun drept sa-si loveasca sotia, dupa ce s-a imbatat ca porcu':)
Văd că între timp ai trecut de la comparația dintre adepții de religii la a compara pe rumânul bețiv cu musulmanul. Și probabil că ai șters pentru că ți-ai dat seama și singură prea bine că nu toți așa zișii creștini, pe care niște inși i-au băgat în biserică fără consimțământul lor, ci așa scufundați potrivit datinei strămoșești, sunt în realitate creștini. Adevărații creștini nu fac așa ceva, și sunt oricum cu mult superiori acestor barbari ignoranți și întunecați ai islamului. Chiar îmi aduc aminte că acum câțiva ani la o emisiune tv era invitat un medic de religie musulmană care hulea împotriva Mântuitorului Hristos, împotriva Sfintei Cruci și nega în gura mare că Hristos este Dumnezeu.