View Single Post
  #40  
Vechi 16.07.2009, 12:41:38
laurschepsis laurschepsis is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 602
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Maximus Vezi mesajul
Nu m-as inchina la moaste de nici un fel dintr-un simplu motiv: Dumnezeu Nu a spus asta! Apostolii cat erau inca in viata Nu au primit inchinare de la oameni si nici chiar ingerii de la oameni, da'pai inchinarea la moaste..Chiar nu vedeti ca e ceva "putred" aici..?!
Doamne-ajuta!

Eu cred ca te vei inchina mai curand decat crezi. Te inseli in fata unor evidente. Dumnezeu spune asta in fiecare zi. Dar trebuie sa scoti capul din Sfanta Scriptura si sa lasi pe Dumnezeu sa-ti arate unde e Adevar si unde e minciuna. Spun ca te vei inchina mai curand decat crezi pentru ca am citit cele ce ai scris pana acum si INCA nu ai orizontul restrans intr-atat ca sa nu vezi ce a lasat Dumnezeu sa cunoastem tocmai pentru ca sa nu pierdem CALEA, ADEVARUL si VIATA.

Pai, daca Dumnezeu ne-a lasat dovada (moastele) ca modul de viata al Sfintilor este cel pe care trebuie sa-l urmam si noi si trebuie ca si ei sa incercam sa traim dupa modelul de viata lasat de Iisus Hristos, cum mi-as putea permite eu, pacatosul, sa-i spun lui Dumnezeu: Nu-i asa ca uite nu e scris in Vechiul Testament!!!!!!!!!!!!!!.

Cu tot dragul,
Doamne-ajuta!
__________________
Parintele Arsenie Boca: Am vrut sa pun mana pe radacina durerii, care nu este alta decat pacatul... Rugandu-ma - pentru Pacea a toata lumea si pentru bunastarea Sfintelor lui Dumnezeu Biserici - aud deodata in urechea dinauntru infruntarea amarnica: "Nu te ruga de Mine sa le dau Pace, roaga-te de oameni sa-si schimbe purtarile, daca vor sa mai vada Pace pe pamant"..."
Reply With Quote