View Single Post
  #9  
Vechi 14.12.2014, 06:01:55
MarianBv MarianBv is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 12.12.2014
Locație: Brașov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9
Send a message via Skype™ to MarianBv
Implicit

Da...așa este am o situatie destul de complicata...am o luna jumate de când mam întors in țară după 5 ani in spania,si de acolo am fugit cum sar spune acasă cu bani de drum doar pe care mi ia dat mama,mi-am pierdut jobul acolo mi-au restructurat postul si mau dat in șomaj...dar si acolo nu făceam altceva decât sa toc salariu dintr-o zi si sa o chinui pe mama...am zis ca vin acasă si ma fac bine.. Ca poate acasă o sa fie altfel...am apartamentul nelocuit de când am plecat si am zis ca acasă o sa ma liniștesc si o sa ma rregăsesc dar nu e așa... Aici sunt singur si nu fac nimic.. In ianuarie trebuie sa ma întorc in Spania sa semnez somaju la fiecare 3 luni. Si nu ma pot angaja de moment in tara...dar pana atunci nu am nimic de făcut si am intrat in letargie...zac si ma gândesc ca nu am făcut nimic in viață...am aruncat totul pe apa sâmbetei si ma mustra conștiința..numi da ppace. Banii sunt o problemă ...pot spune ca sunt dependent de ei.Dar nu asta ma preocupă... Bani se fac muncind...doar ca eu nu ma simt in stare sa mănânc sau sa ma spăl câteodată... Așa depresie am darămite sa îmi caut un job...puff.
Ceva este in neregula cu mine si aici e problema,o conștientizez dar nu ii vad ieșire sau rezolvare, de moment nu imi permit un psiholog si nu cred ca mar ajuta prea mult,ma gândeam sa ma internez la nebuni la psihiatrie pt gândurile mele si ce îmi trece prin cap...dar nu stiu cum...si datorită faptului ca trebuie sa plec pe 5 ianuarie înapoi sa semnez altfel pierd șomajul ce e singura mea sursa de venit.
Singura varianta in momentele de luciditate a fost găsirea unui preot care sa îmi dea un sfat sisa ma iîndrume.Doar ca nu stiu in ce direcție sa o apuc si unde sa caut,am tot căutat pe net dar nu am ggăsit info relevante de preoți din Brașov, așa ca o sa iau o biserica la întâmplare..care o fi...desi nu stiu ce si cum sa vb cu preotul...
De asta am cerut ajutor aici...gandinduma ca cineva de aici m-ar putea ajuta cu o îndrumare spre o anumită biserica si un preot.
Reply With Quote