View Single Post
  #75  
Vechi 12.12.2012, 23:33:58
pacatoasa's Avatar
pacatoasa pacatoasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.07.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 183
Implicit

Nici eu nu credeam ca exista asa ceva oameni posedati.Insa, din pacate mi-a fost dat sa vad...cand ma fost la manastirea Petru Voda.O fata la vreo 25-30 de ani venita cu parintii, urla cu sunete neomenesti(nu am mai auzit ceva asemanator pana atunci), fugea spre anumite icoane si incepea sa tipe cu un glas neomenesc Doamneee si alte sunete...CUTREMURATOR.Abia o tineu parintii in frau ca ea se zbatea si fugea prin biserica....

Apoi joi seara la maslu(s-a tinut maslu afara, cu multi preoti, printre care si Pr Iustin) o tineau cu greu niste calugari, ca se zbatea prin multime sa fuga, iar cand se apropiau preotii cu aghiazma, tipa iar cutremurator...

Ce m-a intristat ff tare este ca spre dimineata i-am vazut pe parinti, impreuna cu ea intrebau pe oameni daca ii pot duce pana jos in sat, sa poata lua un mijloc de transport spre casa...nimeni nu i-a luat(nici eu, desi mi-a fost mila, mila nu a putut infrange frica).Seara cand ne-am intors la manastire ei, erau in sat, dar nu oprise nimeni sa-i ia...spre locul unde doreau sa ajunga...

Nu am crezut pana nu am vazut!

Doamne ajuta!
__________________
În lume necazuri veți avea; dar îndrăzniți. Eu am biruit lumea. (Sfanta Evanghelie dupa Ioan-cap.16)

Singura fericire pe care o ai vine de la cea pe care o dai (Eduard Pailleron)
Reply With Quote