View Single Post
  #10  
Vechi 23.03.2018, 00:58:42
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit

O alta situatie care am intalnit-o ma suna ptr diverse produse, nu stiu ce saltele,sau alte produse care nu le-am comandat. Intr-o vreme ascultam ce imi spunea doamna,domnisoara respectiva.In capul nostru ne gandim la o mama, o sotie,o sora, sa nu fim asa directi, sa nu le bruscam.Dar nu e timp de pierdut.Acum le spun :"Nu va suparati,momentan nu ma intereseaza si trebuie sa plec,nu mai pot continua.La revedere."

Un alt tip de hipnoza.Ma suna de la nu stiu ce companie electrica.La inceput ascultam toate chestiile astea si intreb cu cat aveti KW etc.Sa ma sunati sa iau o decizie.
Si apoi am gandit.Si la telefonie sunt tot asa draguti, inainte,... pana ai contract cu ei,...si apoi cu ochi "straini si goi".
Iesirea din hipnoza:
Scot Caietul asta e sigur- notez pret per Kwh si va rog sa imi spune-ti un sediu in judet,adresa etc-daca e la etajul trei la vreun bloc nu are rost. Adica eu nu dau doi bani, pe oameni la care nu le vad fata si is smecheri.Nu e de facut contracte asa!!!
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela

Last edited by Jonnyw2013; 23.03.2018 at 01:06:30.
Reply With Quote