View Single Post
  #10  
Vechi 25.02.2022, 21:26:41
Nietzsche Nietzsche is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2021
Mesaje: 170
Implicit

Acum, in ceea ce priveste situatia actuala, suntem concret intro lume noua, a tuturor posibilitatilor asa cum Cristos a descris-o in cele 4 Evanghelii, dar apare si in profetiile detaliate ale lui Arsenie Boca cat si ale fostului utilizatorului MGTOW4LIFE, dar mai putin amanuntit pe acest forum, ce a sustinut, ca este adevaratul Mesia profetind despre acest razboi care incet incet, incepe sa se adevereasca spre nemultumirea celor care l-au blamat. Si aici putem vorbi despre o gramada de utilizatori in special de GPalama care i-a urat sa moara, Psalm_23 ce l-a numit ticnit, Demetrius ce l-a blamat nonstop ca este un ratacit. Dar asa este in lumea crestina, abrambureala, nici ei nu mai stiu pe unde sa scoata capul d-apai sa mai si identifice adevarul suprem, nu ca eu as fi mai special doar ca imi recunosc limitele spre deosebire de altii...
Evanghelia o stiti, dar probabil ce nu stiti sunt profetiile lui Arsenie despre Romania, sau asa presupusa generata calitate a ei de a deveni regina europei cat si noul Ierusalim. In contextul istoric al declaratiilor, Arsenie se confeseaza unui credincios cum ca Romania va fi ocupata de trei tari(Rusia, Ungaria,Bulgaria) in urma unui decret ca Ungaria recunoaste suveranitatea Ardealului, cam asa cum Rusia a recunoascut suveranitatea Dombas-ului cat si al Luhansk-ului, ceea ce la ora actuala pare a fi desprins din istorie daca prefiguram destramarea Yugoslaviei. Lucru perfect posibil la ora actuala tinand cont de realitatea de pe front cat si de politica generatiei actuale.

Deci, la ce ne putem astepta? La o Romanie invadata dupa ce Ucraina a fost ocupata, dar in acelasi timp la eliberarea ei prin tratatul Nato si anume razboi mondial cat si nuclear. Acum daca Romania v-a scapa de atacurile nucleare in timp ce intreaga lume este consumata de flacari radioactive, atunci asta e minunea lui Dumnezeu!
Reply With Quote