Subiect: monologul meu
View Single Post
  #6  
Vechi 11.06.2008, 09:04:58
Darius Darius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.06.2006
Mesaje: 138
Implicit

Acuma ca sa parem ca avem pietre in maini intreb si eu, ca vad ca ti se adreseaza foarte multe intrebari pe care le-am gasit justificate. Cum poate metalul simfonic sa te faca inteleapta si toate celelalte. Eventual iti da criza aceea de identitate pe care o vad in randurile tale. Daca metalul, fie el simfonic iti da intelepciune, ma gandesc ce ti-ar fi dat Sfintele Liturghii de la care ai lipsit. O muzica sau un gen de arta trebuie sa-ti defineasca credinta , nu genul literal, altfel, vorba Pr. Noica o sa devenim doar cei mai destepti din cimitir. Si eu am fost rocker si am avut trupa si concerte. Dar sufletul meu nu aia dorea. Oricum faptul ca ai venit aici este incurajator si arata ca sufletul tau doreste ceva mai presus de ceea ce ti se parea normal tie pana acum. Bine ai venit. Te asteptam cu drag sa ne mai scri, mai asezata si mai impacata cu tine insuti. Sper sa nu te superi pe noi. Ia-le de bune si vezi ce e adevarat si ce nu, pentru ca nu te cunoastem bine si poate mai spunem si pe langa realitate.
Dumnezeu sa iti ajute.
Reply With Quote