Subiect: Doamne ajuta
View Single Post
  #4  
Vechi 27.09.2008, 08:19:10
achimovjan
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de violeta9
Doamne ajuta, scuzati-mi indrazneala, dar ma intreb cum ar fi mai bine sa se imbrace o fata? Biblia ne invata ca femeia trebuie sa poarte fusta lunga, iar barbatul sa poarte pantaloni, dar avand in vedere cum se imbraca mai toti tinerii in ziua de azi, treci mai bine neobservata ca fata,de ex intr-o scoala sau pe strada, intr-o pereche de pantaloni simpli decat intr-o fusta lunga pe care ar trebui sa o porti zilnic.
Pantalonii au aparut tarziu in Europa,in Orient toata lumea purta"fusta",iar roamnii preferau fusta mini:D,legionarii mai ales.Asta cu imbracaminteachiranu trebuie sa faci asa o mare scofala din ea.Daca ai vrea sa te imbraci ca acum 1000 de ani,chiar ca ar rade toti de tine.Apoi,trebuie sa ai si tu gustul tau la imbracaminte,sa-ti placa anumite haine,anumite stiluri,chestii de-astea femeiesti.Acum,eu iti spun din exeperienta cu o fusta lunga nu inseamna o femeie mai cuviinciosa,ci de cele mai multe ori o femeie care vrea sa ascunda mai multe:D.Nu este aici vb de exhibitionism,ci de faptul ca,iti spun cu sinceritate,o femeie care face atata caz ca se imbraca cu fusta lunga,ca poarta batic,ca mai stiu eu ce,automat se plaseaza pe sine insusi in postura de femeie cuviincioasa,iar pe celelalte de femei usoare.
Eu,cu fosta mea prietena am avut multe discutii pe aceasta tema,pt ca si ea purta mai tot timpul fusta lunga,desi nu era nici ipocrita,nici genul de falsa evlavioasa.Avea acasa mai multe haine altfel,tot felu de rochite super,pantaloni cu mult bun gust,insa nu le purta,pt ca credea ca o fata trebuie sa se imbrace cu fusta lunga,neagra si asa mai departe.Apoi m-a intrebat cum i-ar sta in-tro rochita ,ceva mai scurta,cu bretele,care ii arata un trup superb,apoi inaltele,in pantaloni,si pana la uram a renuntat cu totul la fustele lungi,care sincer iti spun,o aratau din alt secol.Acum,cand ne mai intalnim,ne amintim de hainele ei vechi si radem copios de cum se imbraca.
Reply With Quote