View Single Post
  #3  
Vechi 07.02.2020, 21:44:49
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit Ai reusit sa te spovedesti?

tigeratlantic9 am vazut mai multe mesaje ale tale unele si pe Forumul Softpedia. Ai spus la un moment dat ca mergi sa te spovedesti in postul Craciunului. Ai reusit? Fiindca daca doar iti propui obiective si nu le faci, numai intrebari puse pe forumuri, urmate de a nu face nimic nu ajuta cu nimic.Vei intreba din nou peste o luna doua!!!!...

Mai mult eu vad treaba asa:
1. Mai mult decat spovedania individuala, ar ajuta ca si parinti tai sa se spovedeasca si impartaseasca de asemenea, multe lucruri se duc pe neam fiindca nu s-a spovedit nimeni de multi ani, sau poate nu sau spovedit niciodata. Urmat de o Sfestanie in casa.

Ai spus la un moment dat de masturbare. Nu lasa la liber intrarea unor imagini provocatoare instaleaza programe de restrictionare. Daca ai Windows 7 poti folosi K9WebProtect inca. Daca nu te ajut eu cu alte programe.
Roaga-i chiar si pe bunici, daca nu se spovedesc sa o faca si dumnealor. Uneori e "Misiune imposibila" lucrul asta, ca fiecare va gasi un motiv sa nu o faca.

2. Dupa ce ai facut toate astea, avand in vedere ca duhovnicul nu poate sa se ocupe de toate lucrurile din lumea asta, uite iti voi spune de un psiholog care a devenit psiholog, ca la dus viata in directia asta. Omul a avut un accident la inot ,teribilism de adolescent dupa care a ramas paralizat. Nu a gasit sens in nimic, decat in asta de a deveni psiholog. A doborat mai multe bariere personale, a terminat doctoratul, se lupta aikido dintr-un scaun cu rotile. Sufletul lui este de vultur, trupul de omida. Omul asta sa luptat teribil cu depresia. Nu spune nimic de credinta in link-ul asta dar eu cred ca este credincios .
https://life.ro/cum-tragedia-proprie...aun-cu-rotile/
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela
Reply With Quote