View Single Post
  #74  
Vechi 10.02.2013, 02:02:35
simona_fidela simona_fidela is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.07.2010
Locație: Guildford
Religia: Ortodox
Mesaje: 86
Implicit

De acord ca fata sa astepte. Dar nu sunt de acord cu suspiciunile dumneavoastra vis a vis de coordonatorul meu. Daca e sa fac o paralela, daca el e dubios ca e necasatorit la 38 de ani si eu sunt dubioasa, nu-i asa? Ca nici eu la 28 de ani nu mai sunt chiar asa de tanara, mai ales daca ma compar cu fete maritate de 22-24 de ani. Si scuzati-ma, dar sa insinuati despre cineva ca este batran la 38 de ani mi se pare deja prea de tot...Vorbind la modul general, ce conteaza asa mult 10 ani? Ce asa mare diferenta de gandire? Ok, sunt de acord ca unul ca el e mai matur ca mine, dar nu e asta si ideea (ca barbatul sa fie ceva mai matur decat femeia)? Apoi, o femeie de 28 de ani si un barbat de 38 se poate spune ca pot avea aproximativ aceleasi dorinte de la viata: casatorie, copii, succes profesional. Nu am 20 de ani ca sa ziceti ca imi doresc facultate, iar el familie si copii. 10 ani diferenta nu-s ca 20. Doar nu vreti sa spuneti ca el la 38 e ca tata la 54. Daca ati avea aproximativ varsta mea, v-as intelege acuzatiile astea, dar fiind trecuta de 50, zau ca nu inteleg.

Citat:
În prealabil postat de Mena59 Vezi mesajul
Am inteles.
Dar uite ca nici de data asta nu suntem de aceeasi parere. Diferenta de varsta=diferenta de gandire, ce sa-i faci...
Eu as zice ca nu-i nevoie ca o fata sa caute ci sa astepte cuminte, la locul ei, ca perechea potrivita s-o caute si s-o gaseasca.
Reply With Quote