View Single Post
  #103  
Vechi 14.10.2013, 19:47:12
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de LiviuPopovici Vezi mesajul
Pfff... cauta pe youtube si ai sa vezi si la ei minuni mai ceva ca la voi. La ei mai cad pe jos, sar in sus... la voi mai mult plang icoanele si nu putrezesc lesuri.
As dori sa discut cu cineva care are mai mult timp sa discute, cu din astia expeditivi care te-au pus intr-o categorie si iti dau in cap cu ce stiu ei stiu nu se poate discuta.
Pfff... te-ai reinscris pe forum sa fi mai "dur" si sa lovesti cu nemernicie si fara discernamant crezand ca prin "razbunarea " ta vei rezolva ceva , ci doar o munca in plus pentru Admin , prin banarea ta si in cele din urma prin blocarea IP-ului tau !
Asa ca ramai cu acel pfff . . . , nu inainte de a citi fara voia ta ceva ORTODOX despre subiectul batjocorit de tine , caci de discutii imbecile m-am saturat in cei sapte ani , asa ca "iti dau in cap " ( spre deliciul multora ca tine de pe aici ) cu un citat , spre luminarea ta . . .

"Cât de minunate și felurite ca formă, culoare și miros sunt nenumăratele flori și, îndeobște, plante din natură și din feluritele clime ale pământului! Nu te poți îndulci destul de înfățișarea și mireasma lor.
Dacă plantele sunt atât de minunate, să ne gândim ce bună mireasmă vor răspândi în rai sfinții, drepții lui Dumnezeu din toate tagmele, rangurile și vredniciile!
Dacă pe iarba câmpului, care astăzi este și mâine se aruncă în cuptor, Dumnezeu așa o îmbracă, nu cu mult mai vârtos pe voi, puțin credincioșilor?” (Matei 6, 30)
Străduiește-te, omule, să ajungi la frumusețea cea lăuntrică a credinței, a virtuții și nu te lenevi. Ce bună mireasmă răspândesc, mai presus de cea a orișicărei flori, moaștele sfinților!
Minunat este Dumnezeu întru sfinții Lui!"
(Sfântul Ioan din Kronstadt, Spicul viu - gânduri despre calea mântuitoare, traducere de Adrian și Xenia Tănăsescu-Vlas, Editura Sophia, București, 2002, p. 166)
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)

Last edited by cristiboss56; 14.10.2013 at 19:59:41.
Reply With Quote