View Single Post
  #11  
Vechi 04.07.2011, 11:53:24
zaharia_2009's Avatar
zaharia_2009 zaharia_2009 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.07.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.239
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andrutza151 Vezi mesajul
De asta am si indraznit sa va spun ce am pe suflet,pentru ca poate daca se roaga mai multi se implineste!nu vreau sa fac prostii inainte de casatorie,sunt spovedita,duhovnicul stie ce simt,m am mai rugat la Dumnezeu si Sf Gheorghe cand nu voia sa vina la mine si m au ajutat,dar trebuia sa ma rog mult!daca ne rugam impreuna poate se indeplineste!va rog eu!nu am avut prieten niciodata si il iubesc mult!!sa ne rugam si pentru baiatul care scria ca nu are prietena momentan,dar vrea o familie fericita!
Bine ar fi fost sa ne spui ce nume de botez ai , pt. ca asa este buna rinduiala atunci cind te rogi pt. cineva, dar sa nadajduim ca Dumnezeu te stie si ca andrutza.
Atunci sa spunem un cuvint de rugaciune pt. sora noastra :

Doamne, cel ce pe apostolul tau Pavel l-ai scos din moartea sufletului iar pe iubitul tau Petru , cel ce intreit s-a lepadat de tine , l-ai iertat si pastor l-ai pus pe el, cel ce ai iertat pe desfrinata si pe toti cei asemenea lor care mult au gresit inaintea Ta , te rugam acum, indura-te si de sora noastra si o iarta pe ea de toata greseala cea de voie si fara de voie , binecuvinteaz-o si o acopera cu milele si iubirea Ta , daruindu-i ei pace sufleteasca , tamaduire trupeasca si de toata rautatea ispititorului izbaveste-o pe ea .
Ca bun si iubitor de oameni esti Hristoase Dumnezeule , acum si pururea si in vecii , vecilor, amin !
__________________
Credinta dreapta este medicamentul cel mare si cel dintii al mintuirii !- Sf. Maxim Marturisitorul .
Reply With Quote