View Single Post
  #8  
Vechi 03.07.2012, 14:51:31
Tina06 Tina06 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2012
Locație: Londra
Religia: Ortodox
Mesaje: 105
Question

Inca nu m-am prins cum dau reply la fiecare mesaj in parte :) asa ca o sa raspun mesajelor deodata, daca stiti cum, spuneti-mi si mie, va rog ! :) ( am incercat sa dau click pe quick reply to this message, dar nu merge )

Da, cu indreptarele de spovedanie problema care o am eu este ca ma ametesc de cap cu ele : mi se par aceleasi pacate, spuse in mai multe forme, sau forme care la prima vedere au in inteles, dar apoi vezi ca au mai multe si nu mai stii care si cum se aplica la tine.

Asta cu radacina si cauza pacatelor este foarte buna, dar frica mea este ca atunci nu cumva se transforma intr-un dialog scurt: M-am mandrit, am mintit, etc . si sa omit pacatele.

Probabil necesita si experienta, ca cu fiecare spovedanie, mai intelegi cate ceva.

E o linie fina intre detalii ne-necesare si detalii care fac diferenta

Eugen7 - din pacate, nu am access la cartile care le-ai dat si sunt o persoana simpla, care nu intelege inca subconstientul si toate acestea - adica le accept si are sens ceea ce spui, dar incursiunea asta psihologica care se cere, tre sa fii si sanatos la cap sa o faci - ori eu is cam ametita de cap si incerc sa o iau usor.

Ce i-ati spune unui copil de 10 ani daca v-ar intreba cum se face o spovedanie si ati sti ca e fricos de orice ?
__________________
"Milsotive Doamne, invata-ne pe noi toti prin Duhul Tau Cel Sfant sa traim dupa voia Ta, ca toti sa te cunoastem in Lumina Ta pe Tine, adevaratul Dumnezeul nostru, fiindca fara Lumina Ta nu putem intelege plinatatea iubirii tale. Lumineaza-ne prin harul Tau si el va aprinde inimile noastre de iubirea pentru Tine" / "Doamne, am gresit inainte Ta si a Creatiei Tale, iarta-ma pe mine cea nevrednica"
Reply With Quote