View Single Post
  #26  
Vechi 13.08.2017, 16:19:40
flying's Avatar
flying flying is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.03.2010
Locație: MIGREZ PRIN DIFERITE LOCURI ALE INIMII IN CAUTAREA LUI DUMNEZEU
Religia: Ortodox
Mesaje: 867
Arrow

..."A fost un moment în care am realizat ca eu nu pot sa fac nimic bun, ca eu nu pot sa fiu fericita, ca orice aș face nu iese bine si ca oricât m-aș stradui și ca oricât m-aș ambiționa și oricât m-aș ruga, sfârșesc prin a face ceva care ma întristeaza, care ma face sa-mi fie rușine, care ma face sa ma simt stingherita, cel puțin în fata mea, daca nu în fața celorlalți, unde sa zicem ca-mi faceam rost de o justificare"...


... "Eu m-am întors în biserica târziu dupa ce am trait mult și profund în aceasta lume, gustând din toate durerile ei, din toate deznadejdile ei, dar și din toate bunatațile, frumusețile câte putin, cât am putut, dar din toate dimensiunile creației omenești am gustat. Și eram deja deznadajduita ca nu exista bine"...

..."Când am intrat în biserica și am vazut ca fac acelasi lucru, ca iau putere de la Dumnezeu, întelepciune de la Dumnezeu și ca repet aceleasi caderi și ca ispita deznadejdii era la îndemâna mea la fel ca si înainte, atunci a murit în mine orice forma de pietism sau de evlavie emoțională.Știam că oricât ar fi de puternică trăirea bazată pe efervescența emoțională, într-un eveniment mai dur emoțiile zise rele, de fapt negative, mă vor răsturna.Și atunci m-am așezat în fața lui Dumnezeu și am zis:..."


Maica Siluana Vlad: LA CAPATUL DURERII E DUMNEZEU
__________________
https://youtu.be/mvZARLkQmLk

Last edited by flying; 13.08.2017 at 16:26:58.
Reply With Quote