View Single Post
  #101  
Vechi 15.06.2010, 23:41:02
sofiaiuga's Avatar
sofiaiuga sofiaiuga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.015
Implicit

Citat:
În prealabil postat de KittyNou Vezi mesajul
Nu ai inteles.
Nu vreau sa-mi elimine duerea mea de la cap, vreau sa elimine foamea din lume, razboaiele, Satana (care este sursa raului).
Oricum nici voi nu stiti cum functioneaza intr-adevar Dumnezeu si Satana. Unul imi zice ca el sta numai in iad, altul ca pamantul este iadul, altcineva ca Satana face sa se intample raul ca sa te puna la incercare. Deci fiecare are o punct de vedere a lui, divers de fiecare. De asta unul care vine aici nu intelege ce este crestinismul si in ce consista deoarece i se povesteste varianti toate diverse intre ele. (de exemplu eu)

Nu nu-mi trebuie heroina ca sa ma simt bine. Voi aveti deja opiul credintei.
cimpul de lupta cu satana in astă lume este INIMA OMULUI ,unde fortele raului ,adica ispitele se lupta cu fortele binelui,adica cu Dumnezeul din inima fiecarui om,OMUL ,fiind cel care inclina balanta spre pozitivul sau negativul din el ,adica spre a se lasa ispitit ,de necredinta sau alte rele ,sauua cere ajutor de la Dumnezeu pentru a invinge aceste ispite.
Pamintul este un pod de trecere spre lumea adevarata,RAIUL, din care protoparintele nostRu Adam a fost alungat din cauza mindriei si a faptului ca a cautat sa+si justifice gresala in loc sa o recunoasca!..ADICA NEASCULTAREA FATADE CREATORUL SAU .
Reply With Quote