View Single Post
  #1  
Vechi 13.08.2009, 14:07:49
andreidiniasi andreidiniasi is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 28.12.2008
Locație: Iasi
Religia: Ortodox
Mesaje: 22
Implicit Pelerinaj GRECIA ! Sfantul Nectarie !

Buna ziua,


Dupa cum bine stiti, pe data de 9 Noiembrie este ziua in ca se Pomeneste Sfantul Ierarh Nectarie. Eu imi doresc foarte mult ca in aceasta Sfanta zi sa merg pe Sfanta Insula Eghina, in "casa" Sfantului.
Pana acum 2-3 luni nu am gasit decat oferte de la agentii de turism, care aveau preturi destul de maricele, (450-600 euro), asa ca am decis ca caut eu singur pe internet. Sfantul Nectarie m-a ajutat ca sa gasesc singur cazare pe internet, exact de ziua Sfantului pe insula Eghina.

Cu ajutorul Domnului si cu voia Sfantului Nectarie, doresc sa merg in luna Noiembrie pe Sfanta Insula. Doresc sa va intreb daca mai sunt persoane interesate. Ar mai fi 1 loc disponibil. Costurile s-ar ridica la aproximativ 270 de euro.
Important este ca mergem pe cont propriu, fara nici o agentie. Adica ne cumparam singuri biletul de avion (cel mai ieftin am gasit la TAROM, 150 de euro de persoana dus intors, de la Bucuresti la Atena), inca 20 de euro drumul de la Aeroport la Portul Pireau, si inca 20 de euro Feribotul de la Pireau pana in Insula Eghina. Cazare este la un Hotel, costand 70 de euro pentru 7 nopti, cu mic dejun inclus.
Total : 270 EURO.

Daca este vreo persoana interesata, va rog mult sa imi trimiteti mesaj pe privat. Si am uitat sa va spun, ca nu trebuie sa dam nici un ban inainte. Doar sa ne cumparam biletele de avion, iar la hotel platim acolo cand ajungem.

Doamne ajuta !
__________________
Cel mai bun medicament este RUGACIUNEA !

Last edited by andreidiniasi; 13.08.2009 at 14:18:59.
Reply With Quote