View Single Post
  #90  
Vechi 09.05.2021, 03:00:27
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de matador Vezi mesajul
Salutare tuturor. Ma lupt cu aceasta plaga din decembrie 2019 , la 1 an si vreo 8 luni de cand am incercat sa pun inceput bun in mizerabila-mi viata. Am postat mai sus in thread povestea mea
Te rog mult intelege clar ce iti zic.

Sfanta Impartasanie trebuie luata pentru vindecare.

Du-te la duhovnic ca o sa te piseze dracul pana nu mai poti.

Cat timp mai ai canon? Roaga-l pe preot sa te impartaseasca si apoi iti tii canonul in continuare.

De ce nu intelegi ca ai la indemana vindecarea?

De ce nu primesti dezlegare pentru vindecare? Nu este de glumit cu ispita duhovniceasca, explica-i mult mai clar preotului ca este ispita demonica. Preotul ce ti-a spus legat de asta? El ce te sfatuieste? I-ai explicat problema ta? Adica tu esti cu beleaua pe cap si el ce zice? Esti sigur sigur ca a inteles ca ai o ispita duhovniceasca?

Foarte pe scurt sa ii spui asa: ai ganduri de hula fata de icoane si sfinti - o sa inteleaga casunt de la diavol si ca ai mare nevoie de impartasanie.

Curaj, trebuie sa te impartasesti.


Si totusi avem solutia in Biserica, in Taine, nu te inteleg ce tot astepti... Daca este cum zic eu, tu intelegi ca singur te opresti de la vindecare? Esti chinuit pt ca ai canonsi ca pacaele sunt asupra ta. Tainele iti iarta si sterg pacatele. De asta iti zic, impartaseste-te ca nu mai au putere diavolii asupra ta.

Last edited by gpalama; 09.05.2021 at 03:05:55.
Reply With Quote