View Single Post
  #18  
Vechi 22.10.2011, 11:51:50
Seraphim7 Seraphim7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2009
Mesaje: 1.048
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioanna Vezi mesajul
@Seraphim
Incadrarea generala "de la diavol" suporta multa nuante, e echivalenta si cu “nu e bine”, “e rau sa faci asta”, nefolositor ( si raul tot de la “diavol” vine, nu?) Daca un incepator pune in aplicare diverse exercitii, acestea ii pot afecta sanatatea fizica, mentala si spirituala, mai ales daca-si foloseste abilitatile in scopuri egoiste. Sincer, nu vad de ce si-ar dori cineva sa devina telekinetic, de exemplu. Mai faci si o depresie ca dupa 2 luni de incercari n-ai reusit sa misti lumanarea de pe masa, resimti frustrare sau incepi sa-ti imaginezi ca ai iesit din astral :) Cred ca poti sa iti disciplinezi mintea si sa-ti perfectionezi concentrarea si fara aceste exercitii.
Sa sti ca ai dreptate,eu sunt o fire foarte curioasa in privinta fantasticului,metafizicului,si cu toate ca studiez teologia ortodoxa,nu pot daca nu imi largesc orizontul,si in alte domenii spirituale.La un momentdar chiar vroiam sa incerc posibilitatile paraphihologiei,nu mai vorbesc de spiritism,ar trebui sa deschid alt topic.....Insa sunt de acord cu tine....
__________________
Esenta fiintei tale sta in insasi picatura de iubire ce atarna de spiritul tau.
Reply With Quote