Subiect: Marea trinitate
View Single Post
  #65  
Vechi 20.06.2018, 23:45:30
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ali Baba Vezi mesajul
uite, daca tu gasesti o sursa, cat de cat serioasa, de oriunde, care sa spuna altceva decat ce ti-am scris eu, nu mai postez nimic aici, niciodata.

baga la cap, de fapt bagati toti la cap, apostolii botezau NUMAI in numele lui Hristos!
Ai raspuns la intrebare cu alta intrebare. Tipic.Am mai scris:
Matei Cap.28
18. Și apropiindu-Se Iisus, le-a vorbit lor, zicând: Datu-Mi-s-a toată puterea, în cer și pe pământ.
19. Drept aceea, mergând, învățați toate neamurile, botezându-le în numele Tatălui și al Fiului și al Sfântului Duh,
20. Învățându-le să păzească toate câte v-am poruncit vouă, și iată Eu cu voi sunt în toate zilele, până la sfârșitul veacului. Amin.
Pe vremea aia oamenii erau de cuvant, daca le spunea cineva ceva, asa ramanea. Cu atat mai mult daca le-a zis Iisus.
Tu cred ca ai niste surse "pocaistice" ptr ideile tale.
A existat un crez apostolic inainte de crezul pe care il rostim duminca la Liturghie. Si in acela spune ca credem in Tatal ,Fiul si Duhul Sfant.

Ma gandesc tu cu povestile tale, ce ai cladit aici pe Forum? Cine s-a ajutat de ce ai spus?
Sau sunt doar vorbe in vant? ...
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela
Reply With Quote