View Single Post
  #499  
Vechi 04.10.2011, 16:11:34
Nenumitul
Guest
 
Mesaje: n/a
Wink Sorry, but...

Citat:
În prealabil postat de richard_d Vezi mesajul
Oamenii mor pentru idei sau degeaba. De cand lumea! Nu sunt de acord cu nici o religie care cere astfel de sacrificii de la cei ce o urmeaza.In sufletul tau nu poate sa intre nimeni sa vada ce religie ai sau cui te inchini. Sa iti cauti moartea pentru ideile altora mi se pare o forma mai elaborata de sinucidere.
Intenționezi să te faci singur de râs pe forum? E ironic că ai acel citat la semnătură, pe când tu însuți te mândrești cu lașitatea ta. Tipic ateist. A îți lua viața și a îți da viața sunt două lucruri cât se poate de opuse.

Într-adevăr răspunsurile creștinilor de pe thread nu sunt prea bune, dar la ce te aștepți când întrebarea e atât de stupidă?

Citat:
În prealabil postat de audsoarele Vezi mesajul
Care e diferenta intre un crestin care nu se lepada de Dumnezeu si un om de stiinta care nu se lepada de stiinta?
Creștinul (adevărat) e gata să moară pentru ea, ateul nu va alege niciodată moartea. Sper că ți-am răspuns la întrebare.

Zici „om de știință” ca și când ar fi opusul creștinului, ceea ce e fals. Există oameni de știință creștini, există și atei care n-au treabă cu știința. Știința nu e religie; parcă asta tot ne repetați voi, nu? Tot mi-a intrat în cap ceva... :)

Apropo de fals, bin000, răspunsurile nimănui nu sunt false din oficiu; și da, ești nesimțit. Nu te supăra.

Numai bine!