View Single Post
  #7  
Vechi 14.05.2009, 21:00:17
emanuel2007
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

o sursa ?
pai intreaba-l pe razvan_m care este in BOSVR , si care pe alt forum mi-a zis mie ca BOSVR este in comuniune cu kiprian din grecia si ca acela crede in apocastaza , o erezie care seamana cu milenarismul ... ceva de genu asta ... el mi-a zis , si dadea pe acolo si linkuri ...
sincer , pe mine nu ma intereseaza , insa si mie imi vine cam greu sa cred ca kiprian ala ar crede intr-o erezie asa de evidenta ca apocastaza ... e cam greu de crezut insa nu si imposibil ... zvonuri din astea despre BOSVR sau despre cei de stil vechi au mai circulat si pana la urma s-au dovedit minciuni , insa nu as pune mana in foc ca kiprian ala nu ar crede in apocastaza ... razvan_m , dadea si niste linkuri in care se arata ca kiprian crede in apocastaza ... insa nici nu as pune mana in foc pentru BOSVR , nu stiu ce sa zic de ei , numai Dumnezeu mai poate sti ce este in interiorul acestor biserici de stil vechi , ca au erezii sau ca nu au ... eu doar nu am incredere si nu ma bag sa zic nici intr-un fel nici in altul , doar ca mai aud unele rele si nu stiu ce sa spun daca sunt adevarate sau nu ...

dar ca BOSVR s-ar afla in cumuniune cu kiprian e credibil ...
Reply With Quote