View Single Post
  #1  
Vechi 29.05.2023, 13:48:26
Adr.iu91's Avatar
Adr.iu91 Adr.iu91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2021
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 400
Implicit Preotul Matei Vulcanescu

Buna ziua, si Hristos s-a Inaltat!

Vroiam sa atrag atentia asupra unui lucru foarte important in legatura cu acest preot.

A nascut tot felul de controverse, si da cu pumnu la x si y, oamenilor care au animale in casa si le ingrijesc, spune dansul, ca:

"Inchinatorii la pisici si caini nu vor mosteni Imparatia Cerurilor! Cine tine animale in casa si ii substituie oamenilor afirmand ca sunt mai buni ca oamenii pentru care a murit Hristos! Sa fie Anatema!" - sursa Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100085420680387

Are mai multe postari de genu.

Omu crede ca lumea venereaza animalele, sau asta credea in mintea lui.

Alte remarci: "M-am luat de idolul pisica si va doare! Lepadati-va de idol si uniti-va cu Hristos! Una este sa hranesti animalul, sa-l duci la veterinar, sa-l ingrijesti si alta e sa-l idolatrizezi"

Deci uitati ce afirmatii poate sa spuna. Nu am vazut pe nimeni ca idolatrizeaza animalele de companie in vecii vecilor. Vremea egiptenilor cand venerau intr-adevar animalele a trecut demult. A ingriji animalul nu inseamna sa il idolatrizezi. Imi pare rau sa o spun, sa ma ierte Dumnezeu, dar acest preot NU ARE TREABA CU BISERICA. Chiar si Dumnezeu a zis sa ne ingrijim de animale, dar nimeni nu le idolatrizeaza. Acest preot INTENTIONAT o face, ca sa creeze certuri, raca, si orice alt fel. Un preot adevarat nu face asa ceva.

Ateii se vor inmulti, alti crestini de alta ramura se vor razvrati impotriva Bisericii noastre din cauza acestor indivizi, "exemple" ale Bisericii Ortodoxe.

Eu nu am animale de companie, dar imi plac animalele, asta nu inseamna ca idolatrizez animalul. Doamne fereste asa ceva!

Gen sa ma trezesc ca fac altare, si statui cu pisici, caini si na ma rog lor....deci nu imi vine sa cred asa ceva, ce poata sa spuna. Doamne fereste!
__________________
"Not all those who wander are lost. All we have to do is decide what to do with the time that is given to us.
It is the small things, everyday deeds of ordinary folk that keeps the darkness at bay, simple acts of love and kindness."

Last edited by Adr.iu91; 29.05.2023 at 13:53:06.
Reply With Quote