View Single Post
  #204  
Vechi 31.01.2011, 23:13:27
mihele_m's Avatar
mihele_m mihele_m is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Locație: Timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 309
Post

Citat:
În prealabil postat de ovidiu-s Vezi mesajul
Nu aș recomanda nimănui să meargă la acel preot. E faimos pentru înaint-vederile sale, dar personal sunt sigur că nu sunt de origine divină. Am auzit multe lucruri extrem de urâte despre activitatea și trecutul lui, de la persoane credibile.

Dacă il cauți ca să îți facă o muncă de vrăjitor atunci trebuie să te duci la el cu mulți bani și multă răbdare. Costă mult ca să îți pierzi sufletul

De ce trebuie sa va atrageti pacate cu de-a sila ,sunteti sigur de ceia ce afirmati ? Spuneti ca va-u spus persoane credibile ca este asa cum il descrieti oare chiar credeti ca persoanele care va-u spus au chiar atita credibilitate?.Un ex. vine o terta persoana si vorbeste la adresa Dumneavoastra asa cum vorbiti la adresa Parintelui Dumneavoastra si in sinea Dumneavoastra sunteti mihnit fiindca stiti ca nu este asa, va-ti simti bine ? Parintele a fost mediatizat prin posturi de TV pentru harul Dumnealui si nu cred nici macar o iota din ceia ce spuneti . Il suparati pe Dumnezeu prin insasi faptul ca incercati sa vorbiti rau de un uns al Sau . Daca Parintele are pacate este responsabil pentru ele si le plateste el in fata lui Dumnezeu nu le vom plati noi . Dumnezeu sa te ierte ca nu stii ce vorbesti .
__________________
" Toate imi sunt slobode , dar nu toate imi sunt de folos (ICor. 10 ,23 ,) " Nelinistea noastra pe care o simtim neincetat in incercarea de a fi perfecti ascunde teama . Daca ne infruntam temerile si ne ingaduim sa fim "umani ", putem fi mai fericiti si mai bogati . " D. Burns
Reply With Quote