View Single Post
  #318  
Vechi 02.02.2011, 03:12:29
mihaila_alin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de bairstow Vezi mesajul
Eu am recunoscut ca atat timp cat nu stim ce face cu ghicitul nu il putem invinui! Dar stiu ca e divortat! Si ce fapte bune face? Stiu ca la voi adventistul predica si il ascultati. Predica si penticostalul si il ascultati! Voi ii ascultati pe toti ca va luati invatatori sa va gadile urchile cum spune biblia. Dar aici e altceva! Biserica noastra interzice acest lucru! Ma intelegi?


1 nu stiu de unde sti chestia cu iertatul!2 dar copilul isi recunoaste greseala!3 e divortat! 4 da il iertam daca recunoaste ca a gresit!5 perfect adevarat! Doamne ajuta!6 nu distrugem nimic doar am tras un semnal de alarma: lupul la oite!Pustan! Cu aprobarea preotului!
uite preotul acesta a avut o emisiune televizata de curind pe etno de nu ma insel filmarile sau facut la casa parohiala din mosuni avind o asistenta mare compusa din mireni si o monahie toata lumea il iubea si il respecta. acolo si-a prezentat toata viata lui personala de fata cu parintii lui pe care ii iubeste foarte mult,a fost un copil necajit dar a scos-o la capat asa usurel si cu rabdare.eu am vazut in el un om calm linistit ce nu da friu liber vorbelor ci lasa ca Dumnezeu sa ii rezolve toate pricinile.poate el putea cu aceasta ocazie sa se disculpe cumva dar nu a facut-o,sti de ce fiindca nu are in el rautatea ce exista pe acest forum.sunt persoane ce ar monta esafodul in alba iulia ca odinioara si lar trage pe roata.unde va este iubirea si iertarea dragi frati crestini cind spuneti tatal nostru nu va e frica sa nu va autocondamnati.hai sa il iertam de data asta ca de e si el om ca noi supus greselii si sa ii dam un picut de pomana din dragostea cea mare ce o avem pentru aproapele.din cite stiu nu este gresala sa nu poata fi iertata si orcum si parintele sa spovedit doar nu se va spovedii pe forumul ortodox Doamne ai mila de noi poate pe unii ii duce mintea sa creada asa ceva.
Reply With Quote