View Single Post
  #328  
Vechi 02.07.2011, 18:03:20
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iulita Vezi mesajul
Dumnezeu sa ne intelepteasca pe toti! Dar la altii, de atata mandrie sau interese, vorbesc gura fara ei, cum este cazul tau. Eu spun din experienta si nu din ce zic alti, am fost la Mosuni si am vorbit si direct cu Pr. Pomohaci, pentru anumite probleme, pe-atunci fiind credula si naiva la preotii vazatori ci duhul, care n-are nici o legatura cu credinta. Asa ca, cand cineva spune un lucru, o parere, incearca sa gandesti ca poate o spune din experienta si ca a cercetat acest parinte "vazator cu duhul". Asa ca ai grija sa nu cazi, din cauza mandriei si prostiei.
"Sa-ti feresti capul de frig si de prostie" (Pr. Arsenie Boca)


Recunosc ca n-am fost acolo si nici nu ma voi duce.Oricum sa stiti ca n-am niciun fel de interes si mandrie pentru Pr.Pomohaci.Era doar un om pe care-l simpatizez de la televizor dar si de la slujbe vazute pe internet,plus din ce am mai aflat despre el..mie nu mi s-a parut periculos dar daca dumneavoastra ziceti,poate ca e...Doamne ajuta si numai bine!Nu ma mai etichetati fara sa stiti va rog..judecand doar dupa niste comentarii..
Reply With Quote