Subiect: nasii de botez
View Single Post
  #33  
Vechi 09.04.2015, 12:39:58
maniucu's Avatar
maniucu maniucu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.12.2006
Locație: -
Religia: Ortodox
Mesaje: 249
Implicit

Citat:
În prealabil postat de fallen Vezi mesajul
Imi pare rau....
Chemati preotul acasa sa va impartaseasca, trebuie sa vina, doar ca azi si maine e cam aglomerat...
Ziceam ca era bine sa mergeti si la Sf Maslu, dar ziserati ca nu va puteti scula din pat...poate mai aveti pe acasa macar putin ulei sfintit sau va poate aduce cineva...
Luati aghiazma si anafura in fiecare dimneata, daca se poate, rugati pe cineva sa va aduca
Trimiteti sotul sa va aduca Lumina in noaptea de Inviere, si sa impartaseasca copilul cel mare, nu mai stiu ce aveti, fetita sau baietel, daca nu poate dansul, rugati parintii sau nasii...
Poate reusiti sa urmariti la radio/tv slujbele din aceste seri ( deniile)...
Sper sa aveti parte de intelegere si colaborare din partea familiei...
Si eu sunt mai tulburata in perioada asta, desi ma simt destul de bine, fizic, multumesc lui Dumnezeu, dar uite ca parca cel rau vrea sa strice randuiala firii...
Multa sanatate va doresc si sa va bucurati totusi de Invierea Domnului! Doamne ajuta!
Am reușit să mă spovedesc si sa mă împărtășesc la începutul postului când abia aflasem de sarcina si la momentul acela încă nu apăruseră simptomele. Acum nu pot sa mai iau Sf Împărtășanie până nu scap de greturi si varsaturi.
Doar o minune ar fi sa pot sa ajung la biserica in noaptea de Înviere. Anul trecut, desi fetita avea doar 11 luni m- am putut bucura de slujba de Înviere. A dormit in biserica până dimineara la 4.30....nici acasa nu avea un somn asa bun. Acum, daca ma simteam bine, mergeam din nou cu ea ca sigur ar fi dormit foarte bine in cărucior. Nu ar fi deranjat pe nimeni. Oricum, ei ii place foarte mult la biserica.
De când stau in pat am mai ascultat cântările Triodului si m- am mai uitat la Trinitas ( trist este ca uneori nu pot asculta nici măcar cântări psaltice, foarte dragi sufletului meu, pentru ca simt nevoia de liniste, parca orice zgomot imi face mai rau).
Multă sănătate va doresc si eu, liniste, bucurie si un prunc sănătos!
Maica Domnului sa va păzească de tot lucrul rau!
__________________
"Să ne bucurăm si să mulțumim bunului si înduratului Dumnezeu pentru toate."
Părintele Paisie Olarul
Reply With Quote