Subiect: nasii de botez
View Single Post
  #38  
Vechi 14.04.2015, 11:56:41
maniucu's Avatar
maniucu maniucu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.12.2006
Locație: -
Religia: Ortodox
Mesaje: 249
Implicit

Citat:
În prealabil postat de fallen Vezi mesajul
Pana acum am dus-o bine, multumesc...chiar m-am vazut zilele trecute in oglinda si m-am speriat cata burta mi-a crescut, dar pana acum nu m-am resimtit foarte rau...acum ma simt cam obosita dupa noaptea de Inviere ( pana si mama m-a certat ca am stat toata noaptea) si dupa atatea zile in care am muncit intens si acasa si
la serviciu si nu am apucat sa ma odihnesc, mai ales ca ne-am si mutat in casa noua de vreo saptamana.... Dar la fel era si inainte, ma asteptam sa ma epuizeze fizic si psihic mutarea inca din decembrie cand am aflat ca se va intampla si inca nu stiam de sarcina...
Dvs cum v-ati descurcat pana la urma, v-ati mai revenit cat de cat zilele astea de sarbatoare ?
Hristos a înviat!
Mă bucur că ati ajuns la Înviere si mai ales ca ati putut participa până la sfârșit. Nu veti rămâne fără răsplata pentru tot efortul depus.
Si pe mine m-a ajutat Domnul și din Vinerea Mare am simtit o ameliorare a stărilor de rau. Nu am scăpat de greturi si varsaturi, dar nu mai sunt legumă. Vineri seara am luat fetita cu mine si am plecat la denia Prohodului. Mă rugam la Dumnezeu sa nu mi se facă rău și să ne întoarcem cu bine acasa. Încă ameteam., dar îmi sporisera puterile. Nu mi s- a facut rau. Am ajuns la biserica si am plâns in hohote pentru bucuria ce am simtit- o mai ales ca nu mai fusesem la nicio slujba de la începutul lunii martie.
Sâmbătă mi-a fost putin mai bine decat vineri, si am ajuns si la slujba Învierii. Fetita a fost foarte cuminte. A stat treaza până la 1, iar apoi a dormit liniștită până spre sfârșitul slujbei. Mi- am dorit din toata inima sa nu trebuiască să stau in pat de Înviere si mi-a ascultat Dumnezeu rugăciunile. Slava Lui Dumnezeu pentru toate cele pe care le îngăduie sau le rânduiește pentru noi!
__________________
"Să ne bucurăm si să mulțumim bunului si înduratului Dumnezeu pentru toate."
Părintele Paisie Olarul

Last edited by maniucu; 14.04.2015 at 12:00:26.
Reply With Quote