Subiect: sfat dragoste
View Single Post
  #10  
Vechi 19.08.2016, 13:07:42
veilur veilur is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.01.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.420
Implicit

Interesante pareri am citit, care au pana la urma o farama de logica si firesc.
Stimate user RaduRO, nu trebuie sa te subapreciezi cu afirmatii cum ca n-ai merita tu atentia vreunei fete sau ceva, asta nu te ajuta, ba mai mult te baga in depresie. Trebuie sa schimbi aceasta mentalitate cu cea opusa.
Nu stiu daca sa zic ca din pacate sau din fericire, cand vine vorba de fete, se constata ca un adevar ca trebuie sa-ti faci curaj si sa intri in actiune. Tu trebuie sa faci primul pas si sa-ti explic si de ce: trebuie sa realizezi sau sa constientizezi ca o fata are orgoliul ei si ca ea considera ca nu e de datoria ei sa abordeze un baiat, niciodata. Ele trebuiesc curtate, abordate, bagate in seama sau eventual invitate undeva.
Sunt si exceptii in care fetele sunt cele care initiaza, ele frumoase fiind, dar le numeri pe degetele de la o mana in toata tara. Iar aceste exceptii se intimpla cand fetei ii place foarte mult de el, si cumva el este un baiat foarte frumos ce arata foarte bine. Nu cred ca este cazul la majoritatea dintre noi, asa ca noi trebuie sa ne transformam in Ninja cand vine vorba de agatat.
Stiu ca este usor sa se dea sfaturi, dar realitatea e ca in afara de acestea, nimeni nu poate sa te ajute cu nimic.
Ai mai zis ca nu ai suporta un refuz, un fapt ce te-ar determina pana si sa nu te mai duci pe la biserica respectiva. Am mai postat in alt topic, si au mai precizat si alti useri: trebuie sa te obisnuiesti cu refuzul ca si cum ar face parte din meniu, pentru ca in mare parte ele sunt cele care aleg, nu noi.
Daca totusi nu ai curaj pana la urma, e bine sa te retragi si sa incerci sa-ti vezi de ale tale, pentru ca printre altele, din proprie experienta iti pot sugera ca aceste stari sunt doar reactii emotionale de moment, pe care le poti depasi daca vei astepta ceva timp.
Ai sa vezi ca dupa o vreme, starea tensionata iti va trece si ca a fost doar un entuziasm al momentului.

Apropo: noi si sfaturile in dragoste: lol

Last edited by veilur; 19.08.2016 at 13:15:57.
Reply With Quote