View Single Post
  #24  
Vechi 19.03.2009, 20:48:07
axios's Avatar
axios axios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.02.2009
Locație: suceava
Religia: Ortodox
Mesaje: 299
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru axios
Implicit ...

Citat:
În prealabil postat de silverstar Vezi mesajul
[COLOR=green]Nu m-a deranjat cu nimic. Inteleg insa ca esti foarte tânără și că încă nu ai realizat că, în viață, fiecare e pe cont propriu. Când vei realiza acest lucru să-ți amintești că cineva ți-a vorbit de răutatea și ipocrizia lumii de azi. [/COLOR]
din fericire, niciodata nu suntem singuri. Dumnezeu nu ne paraseste niciodata. ingerul pazitor e cu noi mereu. cei dragi, pe care i/am pierdut, sunt acolo sus si se gandesc la noi. nici macar tu silvia nu esti singura. uite ca eu pot sa te contrazic. noi suntem ca un burete. daca vrem sa absorbim rautatea lumii atunci n/avem decat. insa exista si oameni buni. dar stii cum e? trebuie sa/i cauti. daca te/nsotesti cu cine nu trebuie atunci e clar ca ajungi sa vorbesti de rautatea lumii. esti singur pentru ca alegi sa fii singur. esti rau pentru ca alegi sa fii rau. o fi manu mai tanara, dar tu nu esti coapta deloc... candva, o sa cresti mare, si o sa intelegi ca noi alegem singuri cum sa ne folosim libertatea. si daca nu dam nici o sansa celor din jur sa ne ajute atunci nici nu vom primi ajutor. mielul care nu rage nu suge... poti s/o adaugi si pe asta la lista ta cu vorbe de duh...
din fericire pot sa te contrazic pentru ca am trait ce spun si nu doar de dragul de a fi gica contra. am incredere ca cei care se roaga pentru manu contribuie din plin la ajutorul pe care, nadajduim cu totii, ca/l va primi.

manuela... nadejde. esti tanara. nu stiu cat de tanara. si nici nu conteaza. insa, trebuie sa intelegi ca asa ne antrenam in viata. prin momente de cumpana. asa ne calim si ne pregatim pentru momente in care fiecare hotarare a noastra influenteaza nu numai propria viata ci si a celor din jur. Dumnezeu stie cum sa ne pregateasca si ne trimte necazuri atat cat putem duce. ia/le pe toate ca de la Domnul. si o sa iesi bine.

Domnul si Maica Domnului sa te lumineze si sa iei hotararea care iti va fi spre folos!
Amin
__________________
"ziua zilei spune cuvant, si noaptea noptii vesteste stiinta."
Reply With Quote