Subiect: nasii de botez
View Single Post
  #27  
Vechi 07.04.2015, 15:41:09
maniucu's Avatar
maniucu maniucu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.12.2006
Locație: -
Religia: Ortodox
Mesaje: 249
Implicit

Citat:
În prealabil postat de fallen Vezi mesajul
Si c ati facut pana la urma, cine v-a botezat ?
Si acum deja il asteptati pe al doilea ?
Cum va mai simtiti cu sarcina?
Eu inca n am gasit nasi, nici n-am mai cautat, pt fetita ar fi mult mai usor de gasit o nasa, mai greu ar fi si pt cununie, un cuplu ( de crestini ortodocsi cununati, nu divortati sau concubini....). S-a oferit o familie ( adica o doamna) de la noi din ( fosta) parohie, ca tocmai ne'am mutat de cateva zile,dar dansii plecau din tara, nu se stie pe ce periioada, sa vada cum le merge, insa a zis dansa ca daca ne hotaram, poate fac la un fel... . Acm nu stiu daca si sotul ii imartaseste opinia...totusi mi se pare un efort prea mare sa vii in tara sa botezi sa sa cununi niste straini....
Ne- a ajutat Dumnezeu si ne- au botezat cei pe care i- am dorit din toată inima. In timpul botezului mi se părea ca visez ca ar fi prea frumos sa fie adevărat, dar chiar era adevărat. Nasii nostri de cununie nu s- au supărat deloc, chiar au fost foarte înțelegători mai ales ca si ei au procedat tot la fel cu copiii lor ( nasii lor de cununie nu sunt si nasii copiilor).

Răul de sarcină e prezent 24/24. Mă chinuie in continuare foarte tare grețurile, ameteala, vărsăturile...cred ca am mai spus-o ca ma simt la granita cu moartea, altfel nu pot exprima prin ce trec. Nu am nici jumătate de ora pe zi in care sa mă simt om. Cel mai grav este ca si viata mea duhovnicească a scăzut mult in ultimele săptămâni. Încerc ( desi nu reusesc tot timpul) sa trăiesc cu gândul la viitor, sa sper ca toata aceasta perioada amară va trece la un moment dat si cu nădejdea neclintită ca Dumnezeu e bun.
__________________
"Să ne bucurăm si să mulțumim bunului si înduratului Dumnezeu pentru toate."
Părintele Paisie Olarul
Reply With Quote