View Single Post
  #23  
Vechi 19.09.2009, 11:29:12
piedonee's Avatar
piedonee piedonee is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 177
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Evreulcelales Vezi mesajul
Te rog sincer sa ma scuzi daca voi face uz aci cu un stil care nu i-mi este obisnuit insa nu gasesc alta alternativa ca sa-ti raspund. Nu am nici o intentie a te jigni.

Secretul evreilor este ca ei dau mare importanta instruirii si nu permite ignorantei sa-i dirijeze cum face cu tine. Din ce ai scris inteleg ca habar nu ai de problemele Israelului cu arabii.Scri: "....din cate am inteles evrei sunt in tratative cu musulmani pt aceea moscheie de langa Zidul Plangeri unde se va ridica pt a 3 oara zidul lui Solomon......"
De unde ai "inteles" asa ceva omule?
am locuit in Haifa ani de zile unde mi am legat prieteni cu evrei care mi se par de treaba ....si tinem legatura nu cred ca tu cunosti mai bine ca ei .....asta e clar.....se vede ca esti proaspat dat la legea mozaica sau nu stiu ce dar ei nu gandesc ca tine sunt foarte prietenosi,probabil daca locuiai cu ei gandeai astfel....eu sunt un om simplu nu ma compar cu tine,dar DACA NU PUTEM SA FIIM MAI BUNI MACAR SA FIM MAI POLITICOSI....polittetea tine de educatie si nu de carti citite.....si nici de religie....daca esti destept si intelept asta se face in primul rand cu respect fata de ceilanti.....parererea mea poti sa citesti inca 5000000 de carti dar mai ai de lucrat la capitolul OM ....
Reply With Quote