View Single Post
  #94  
Vechi 17.04.2015, 10:37:10
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Pai de ce mai obosit la gratar padure/pescuit te rupe in doua taiatul lemenelor pentru gratar sau cum?

Si e problema ta ca ti-ai ales un barbat care nu pune mana pe nimic in casa chit ca alta treaba nu are.

Sigur ca poti sa pleci si in Grecia, dar sa-ti permiti parca zicea ca n-ai bani decat de cazare la romani capatul orasului-o-ora-cu-tramvaiul-pana-la-plaja, nu?

si crezi ca daca pleci in Grecia toate sunt asa roz?
Poate n-ai sa nimeresti asa bine cazarea, poate mancarea e aiurea, cine stie, mai faci si o toxinfectie alimentara, drumul pana acolo in autocar e si ala obositor, poate nici nu merge aerul conditionat, etc. distractie cat incape daca e sa fii carcotas gasesti probleme oriunde..

Eu nu m-as duce nici platita pe litoralul romanesc!
Tiganie,sarlatanie,manele,pitipoance,golani de cartier si cate mai cate.
Obisnuiam sa ma duc la Costinesti si Vama Veche pt ca era mai poetic,era studentime,artisti,alta atmosfera dar in ultimul timp se imputise si acolo treaba.
Si de fiecare data am facut toxiinfectie alimentara.Alta data(banuiesc ca)gazda mi-a furat toti banii,aveam ceva valuta cash si pur si simplu a facut picioare,evident ca nu am putut sa demonstrez cum au disparut sau sa-i dovedesc ca ea I-a furat;noroc ca si seful meu era in vacanta,tot acolo dar la alta gazda si de voie de nevoie I-am povestit tarasenia si mi-a imprumutat niste bani ca sa nu ma intorc acasa din concediu,chiar a doua zi( vb vine,nu as fi avut nici bani de mers cu nasul).
Pe vremea cat eram studenta am stat la gazda chiar si pe terasa,pt ca nu gasisem locuri nicaieri atat era de aglomerat;deci pe terasa pusese niste folii de plastic ca ala in sera si incropise un adapost,ca un cort. Acolo aveai pat,noptiere,masa,televizor iar baia in curte.
Heiii la 20 de ani nu faci mofturi,vacanta sa fie!Iti dai seama?Oamenii aia faceau bani si din piatra seaca,erau paturi peste tot,numai in toaleta nu aveau pat :)


In schimb,acum as vizita muntii Romaniei,padurile,manastirile,schiturile...
In loc de vacanta pe litoral,as face o vacanta in Vatra Dornei,Maramures,Muntii Apuseni,Sighisoara,Harghita...
Nu ma atrage litoralul decat la 6 am cand nu este nimeni pe plaja :D


PS=dar de ce ai o parere asa proasta despre Grecia? Este mult mai frumos si mai pitoresc acolo decat in statiunile noastre construite in comunism.
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote