View Single Post
  #18  
Vechi 21.07.2011, 23:19:53
konijiro's Avatar
konijiro konijiro is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.04.2009
Mesaje: 1.114
Implicit

Citat:
Pai Hawkinks insusi spune ca "razboiul impotriva Lui Dumnezeu este parte dintr-un razboi mult mai mare", mai spre sfarsitul documentarului.
Aha. Asa de atent ai urmarit "documentarul", incat nici nu stii cum il cheama pe respectivul.

Citat:
Uite, deja o reactie emotionala si oarecum lipsita de respect si civilizatie din partea userului "Konjiro" care, din comentarii e clar ca nu a vazut documentarul.
Te rog sa ma citezi, cu bold pe cuvintele care arata lipsa de respect. Si da, am vazut documentarul, pana la capat. Dureroasa experienta.

Citat:
Daca i-as spune ce studii am si in ce calitate imi permit sa spun ca acela este un documentar bun, ma da anatemei :-) ca inchizitia in vechime.
Studiile si calitatea sunt irelevante, argumentele conteaza. Inexistente in respectivul documentar. Inchizitia va apartine voua, nu mie.

Citat:
REPET: DOCUMENTARUL NU ARE LEGATURA CU VREO RELIGIE !
Esti evident naiv daca crezi asta, mai ales avand in vedere ce se intampla in America, unde a fost facut filmul.

Citat:
Pentru MINE, existenta Lui Dumnezeu, e dincolo de orice speculatie; este o experienta personala; o convertire care s-a produs acum vreo trei ani.
Daca citeai mai mult, poate aflai si ca experientele personale nu tin loc de dovezi. Daca citeai si mai mult, poate aflai si de ce.

Citat:
Nu am pretentia sa fie toti asa, dar macar sa priceapa sa fie civilizati.
Unde vezi tu lipsa de civilizatie aici? Daca vrei in jurul tau doar oameni care sunt de acord cu tine (pentru ca cred ca asta intelegi tu prin atitudine "civilizata"), ce cauti pe forum?

Citat:
"my beliefs do not require them to believe" (Morpheus) din Matrix :-)
Da, asa a zis Morpheus, dar nu o afirmatie adevarata cand vine vorba de crestini, nu-i asa?
__________________
Traieste o viata implinita. Daca exista zei, si sunt drepti, nu le va pasa cat de devotat lor ai fost, ci vei fi binevenit datorita virtutilor de care ai dat dovada de-a lungul vietii. Daca exista zei, si sunt nedrepti, oricum nu ai vrea sa le fi devotat lor. Iar daca nu exista zei, atunci vei fi disparut pur si simplu, dar vei fi trait o viata nobila, care va ramane in amintirile celor dragi. - Marc Aureliu
Question everything.
Reply With Quote