View Single Post
  #11  
Vechi 05.03.2018, 23:26:59
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Krautrock Vezi mesajul
N-am zis nimic rau de acest om. Am zis doar ca oastea domnului e o secta din interiorul BOR pe care BOR o tolereaza. Cel putin ortodocsi extremisti considera oastea domnului o secta, insa pe mine asta chiar nu ma intereseaza, la fel cum nu ma intereseaza nici secta aceea mare numita ortodoxie.

Cat despre preotii cu inalta valoare umana, ei sunt asa in primul rand pentru ca sunt sunt ei insisi oameni cu inalta valoare umana. Faptul ca sunt preoti e ceva de ordin secundar. Iar faptul ca sunt ortodocsi e o intamplare data de faptul ca s-au nascut in Republica Ortodoxa Romania unde din pacate oamenii cu inalta valoare umana au toate sansele sa-si piarda valoarea umana.
Ti-am mai spus ca esti superficial.E bine cand nu esti documentat cu un lucru, in general, sa nu sustii niste lucruri si cu atat mai mult cand vine vorba de credinta. Vorbe usuratice si fara rost.
Ti-a raspuns si Yasmina si ti-a zis bine.
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela
Reply With Quote