Subiect: Mesaj,propunere
View Single Post
  #40  
Vechi 17.06.2010, 13:32:52
luminita- luminita- is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.03.2010
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 180
Implicit

Dupa mine nu este o idee buna din cauza ca internetul este deschis intregii lumi,nu doar ortodocsilor si pot sa intre mai multi oameni pe topicul asta care nu au nicio intentie buna decat sa experimenteze cum este sa vorbesti cu o persoana credincioasa.Eu am fost patita cu astfel de oameni si e posibil sa se mai intample si altora.Oamenii pe internet sunt plini de falsitate si nu are rost sa-ti faci prieteni aici,in spatele unui id se poate ascunde orice fel de persoana.Si oricum daca ia cineva id-ul altcuiva mai mult de 2-3 saptamani nu discuta.Mie asa mi s-a intamplat,din cauza singuratatii am incercat sa-mi fac prieteni pe internet si nu am rezolvat nimic,cu oricine mai mult de 3 saptamani nu vorbeam,chiar daca eram online amandoi,la inceput erau discutii mai mari apoi totul se rezuma la,, -buna ce faci?-bine tu?" si atat si mai rau mi-a facut.Tot singura ma simt chiar daca am lista plina de oameni cu care oricum nu discut,in realitate nu am niciun prieten dar nici sanse sa-mi fac nu sunt.Astea sunt doar niste aspecte ale lumii virtuale,dar mai este si faptul ca nu sunt sanse sa intalnesti pe cineva de aceeasi varsta,din acelasi oras.Aici sunt oameni din toata Romania si ca sa vorbesti cu cineva de la zeci de km de tine nu se merita pt ca nici el nu te poate ajuta nici tu nu-l poti ajuta.
Mai bine pt cei care se simt singuri sa mearga la o organizatie ortodoxa si acolo sa-si faca prieteni,pe acest topic mai bine s-ar da adrese de astfel de organizatii sau de biserici unde se aduna credinciosii....asta e parerea mea,sper sa nu deranjeze pe cel care a deschis topicul:)

Last edited by luminita-; 17.06.2010 at 13:35:05.
Reply With Quote