Subiect: Mandria
View Single Post
  #53  
Vechi 29.08.2012, 21:34:54
ioan cezar
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de iustin10 Vezi mesajul
Da,dar m-ar interesa concret in ce nu are dreptate. Ce anume ti se pare exagerat ?Mie mi se par definitii bune ale mandriei
Am zis eu ca nu are dreptate? Am zis eu ca ar avea? Despre dreptate am scris oare? Iar vorbim dialogul surzilor...
Am afirmat un singur lucru, Iustin: ca afirmatiile acelea sunt toate categorice, fara a lasa vreo urma de dubii, de indoiala etc. Or, aceasta maniera de a scrie pe care o vad la un semen al meu, pe mine ma face sa zambesc, chiar sa rad.
In concluzie, am facut o simpla observatie referitoare la stilul de redactare. Am scris ce am constatat ca se afla acolo. Asta-i tot.
Restul interpretarilor nu au legatura cu intentia mea. Iar tu esti liber, desigur, sa vorbesti despre dreptate sau nedreptate, portret sau altceva. Nu am avut si nu am nimic de impartit cu tine in privinta acelui text, poti oare sa accepti? Nu am iarasi nimic de impartit cu autorul textului comentat. Am facut o simpla observatie despre stil. Nu despre validitatea continutului.
Acum putem sa ne oprim din discutii de dragul discutiilor? Daca voiesti... Iar eu vreau. Si ca urmare ma opresc acum, dupa urari, fara nici un strop de resentiment, te rog sa ma crezi.
Toate cele bune!
Domnul sa ne miluiasca!

Last edited by ioan cezar; 29.08.2012 at 21:37:40.
Reply With Quote