View Single Post
  #228  
Vechi 16.04.2015, 16:33:03
sophia sophia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.593
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anita Vezi mesajul
Sophia ,impartasania luata de cei aflati in pacate grave e foarte daunatoare ,ii poate imbolnavi ,pot inebuni ,citeste mai multe.
Preotul meu recomanda spovedania curata inainte de nastere ,deoarece nasterea e o cumpana in viata unei femei



Asta cu succesul ce vrea sa insemne pentru tine?
Ce importanta are succesul ?
Si la ce fel de baieti?
Crezi ca fetele cu succes la baieti vor avea parte de o soarta mai buna?
Sau acei baieti care roiesc in jurul unei tinere cu succes merita atentia unei fete cuminti?
1. Nu cred ca impartasania poate face rau. Ca nu e bine s-o faci oricum si trebuie s-o respecti, este altceva. Nu stiu acum ce gandeste fiecare preot.
Sunt foarte diferiti.

2. Ma refeream la a gasi partenerii pentru casatorie.
Fetele care au succes se casatoresc si fac copii. Si da, au soarta mai buna, decat daca raman singure.

Uite Anita si eu si alte prietene ale mele care stiu sigur ca au fost cuminti, ne-am casatorit tarziu, am gasit tarziu si greu perechea.
Stiu si fete care au ramas definitiv singure, cuminti fiind.
Pe de alta parte fetele mai deschise, mai de lume, n-au avut probleme.
Unele s-au maritat din facultate, sau oricum devreme si cu baieti buni.

De aia e si bine sa iesi si sa cunosti baieti devreme, unde ai posibilitatea, de ex. in facultate. Dupa aceea unde gasesti si pe cine?

Alt exemplu: fete la mine la biserica. Cate doua facultati, doctorate, stau mult la biserica. Nici una nu are prieten, nici una nu s-a maritat.

Si aici pe forum sunt ceva exemple si de fete curajoase care si-au gasit partenerul si au si copil si altele cuminti care sunt singure. Ia vezi si tu la cine ma refer...

Uite-te si la fetele prominente si vezi cine si ce sot si-a gasit.
Depinde si de ce cauti...
__________________
A fi crestin = smerenie + iubire de aproape
Reply With Quote