Subiect: Ajutor
View Single Post
  #19  
Vechi 04.04.2008, 01:03:10
bitza bitza is offline
Member
 
Data înregistrării: 16.03.2008
Mesaje: 48
Implicit

Ma uit si vad tot felul de oameni care,dupa ce Dumnezeu le a dat de toate,si mai ales le a dat sanatate(nu ca saraca fata ce e imobilizata intr un carucior cu rotile si nu se poate bucura de fel de "avantajele" unei vieti normale),vin si se smiorcaie pe forum,ca vezi Doamne,au probleme......Vad ca tipa asta dansa la bara,de nu era deloc o "oropsita" a sortii,ci din contra,era admirata si chiar dorita de catre sexul opus....,deci o norocoasa ce se bucura de toate avantajele lumii acesteia......Si cum eu observ orice detaliu dpdv psihologic,ma uit si vad ca tipa si a afisat si poza in toata "splendoarea" ei fara nici o retinere,fapt ce denota o mare incredere in sine(repet,datorita aspectului fizic "reusit"....)Vedeti,cand asemenea personaje,pe care Dumnezeu i a "fericit" cu tot ce trebuie,si mai vin si se plang ca,vezi doamne,nu mai pot,imi provoaca sincer o senzatie de sila profunda.......ei,fiind obisnuiti cu cele mai bune conditii si necunoscand greutatile vietii,atunci cand dat de dracu,cedeaza...Vad ca spune fara pic de rusine ca a incercat sa se sinucida.....e o atitudine specifica "rasfatatilor" sortii care,atunci cand vad ca nu se mai pot bucura de avantajele unei vieti 100% implinite,aleg aceasta cale lasa si necrestina de a pune punct vietii lor ce nu mai corespunde "standardelor" societatii.........Am vazut de curand la televizor un caz al unui baiat ce era paralizat de la gat in jos(nu si misca decat capul,si era ingrijit de o mama bolnava,si un tata ce muncea cu ziua pentru mancare si medicamente pt.copilul lui)si fiind intrabat de catre reporterita ce face,el a spus doar atat:LUPT!Si cand a fost intrebat daca s a gandit vreodata sa se sinucida(avand si motive serioase),a spus:NU,NICIODATA! Ei,vedeti voi,pentru acest tip de om am eu compasiune si respect,pentru ca sincer,MERITA...!Sa fim seriosi,daca persoana de fata MUNCEA cu adevarat,asa cum fac alte zeci de mii de fete ce "trag" 12 ore sau mai mult pe le tot felul de fabrici mizere si ingheata de frig pentru un salariu de nimic,mai ziceam.....dar ca sa dai din fund la discoteca si baietii sa fluiere admirativ la adresa ta(facand o comparatie,macar alea care se dezbraca la bara,ca si multe dintr e prostituatele ce ingheata de frig pe centura o fac si din lipsa de bani si pentru copii lor ce mor de foame,ce nu e cazul tau...)singurul scop e acela de a "agata" sau a fi "agatata",de preferat de baietii si frumosi,si cu bani,deci de a prinde o "partida" buna care eventual sa lase "masca" celelante fete.........in rest sunt doar fitze de "fetitze dulci" si alintate,obisnuite cu placerile vietii,care atunci cand nu le mai "iese" treaba cum vor,cedeaza.......Din partea mea,pentru astfel de personaje,nici o compasiune !!!!:thumbsup:
Reply With Quote