View Single Post
  #17  
Vechi 20.03.2007, 15:24:30
odin odin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.03.2007
Mesaje: 471
Implicit

Ce fac parintii? Parintii fac acelasi lucru ca si odraslele... stai linisit...(ironic vorbind).Este irelevant ce faceai tu sau eu sau cum ne supravegheau parintii... atunci. ACUM este altceva fata de atunci... si nu cred ca erai supus la acelasi gen de tentatii... adica sa fim seriosi... cate posaturi TV aveai? Aveai internet? Aveai DVD player? Aveai pub-uri? Aveai alte ziare in afara de Scanteia? Nu se compara... de aia `atunci` se chema ca avem `cenzura`. Nu stiu cat de bine cunosti tu `domeniul` din State, insa si eu il cunosc... eu nu vorbeam de formare profesionala, ci de cultura (sau nu despre asta vorbeam...rolul mass-mediei, influenta etc). In domeniul cultura, educatie (in adevaratul sens al cuvantului), civilizatie - sunt VARZA (nu am vazut nicaieri un popor mai ignorant fata de tot ce inseamna altceva decat propria cultura decat americanii).
Si apoi am zis eu ceva de bagat pumnul in gura presei ca nu e de acord cu Biserica?? Unde? Cred ca ma fac inteles gresit... sau tu intelegi ce vrei de fapt...
Cat despre libertatea presei, chiar nu are rost... auzi tu, `in afara de editoriale`... Chiar atat de naivi sa fim? Al cui este `Jurnalul National`? Dar `Adevarul`? Nu ai auzit de Dinescu, prieten cu Basescu... Al cui o fi `Cotidianul`? Hai sa fim seriosi, ca nu suntem de ieri de azi...
Reply With Quote