View Single Post
  #14  
Vechi 14.08.2013, 18:54:36
Decebal Decebal is offline
Banned
 
Data înregistrării: 19.07.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.651
Implicit

Ceea ce eu recomand este

- folosirea, de către cei autentificați pe forum, a funcției Ultimele postări de pe bara albastră de sus, pentru a vedea noile fire de discuție pe care se postează

- folosirea, în cazul threadurilor cu postări noi, a funcției Mergi la primul mesaj necitit, care se află pus în stânga threadului, cum este el așezat pe secțiunea respectivă de forum. În acest fel puteți să mergeți direct la ceea ce s-a postat nou pe topic, fără ca să o luați de pe ultima pagină înapoi spre a vedea cam de pe unde s-a mai postat ceva nou

- folosirea funcției de afișare a mai multor postări (mesaje) pe o pagină, mai multe decât 10. Eu folosesc 40, adică pe o pagină văd maxim 40 de postări, ceea ce îmi ușurează navigarea și reduce substanțial numărul de pagini parcurse, ajutându-mă și la căutări și la răspunsuri pentru că nu trebuie să derulez atât de multe pagini înainte sau înapoi. Se găsește pe pagina de Opțiuni ale utilizatorului, la Modifică opțiuni, Thread Display Options, Number of Posts to Show Per Page unde există un meniu care de unde se poate opta pentru 5, 10, 20, 30 sau 40 de postări (mesaje) maxim pe o pagină.

- deasemenea pe aceeași pagină de opțiuni puteți să debifați Show Signatures, pentru a nu mai vedea semnăturile utilizatorilor și a nu mai încărca spațiul de citire cu lucruri în general inutile dar care ocupă mult spațiu
Reply With Quote