View Single Post
  #8  
Vechi 18.08.2020, 22:15:41
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.966
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Sigur că da, ar trebui să aibă și ortodocșii cu cine vota ca să le fie reprezentate și apărate valorile creștine ortodoxe...
Sau dacă nu e vreun partid care le place măcar să fie niște voci chiar și apolitice care cu discernământ trag semnale de alarmă și politicienilor și oamenilor.

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Ereticii și papistașii n-au ce căuta în mișcarea asta ortodoxă, dreaptă, patriotică pentru că au dovedit dealungul timpului că sunt niște fiare turbate la inima lor sălbatică și rea, sunt antihriști.
Frontul creștin democrat e mai larg decât ortodocșii practicanți, și neoprotestanții au fost forță la referendumul pentru familie, au stat în stradă au discutat cu oamenii, poate și unii greco-catolici sunt preocupați de amploarea pe care o iau avorturile și ar vrea prin politică o educație pro-natalitate.

Eu l-am pomenit și pe domnul Peter Costea pt că vede cum societatea anti-creștină atacă în America, atacuri care vor veni și în România.
Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Deci mă gândesc că trebuie să ne unim politic în jurul lui Radu Moraru, Viorel Cataramă, Gigi Becali, Mihai Neamțu, Papahagi și oricare român care luptă pentru patriotism și pentru ortodoxie și pentru Dumnezeul cel Adevărat.
Cataramă a mai fost la guvernare și n-a făcut nimic, mie nu-mi inspiră încredere pt că a închis ceva fabrici de mobilă, e deja trecut ca și candidat.

Moraru nu candidează la parlamentare, a zis că nu s-ar vedea în poziția de senator, el a vrut la prezidențiale să se înscrie cu o semnătură, dar Curtea Constituțională s-a pronunțat prea târziu după ce buletinele de vot erau tipărite fără el.
Moraru a fost pe la convențiile baptiștilor și penticostalilor prin America sunt pe youtube filmările, deși el a zis că e ortodox.

Becali nu mai poate candida că încă are interdicție pe drepturile electorale de la condamnările trecute, se poate pronunța ca un comunicator în cetate.

Neamțu candidează la sectorul 3, cine vrea și are drept de vot la S.3, îl poate vota.

Papahagi nu candidează la nimic, nu e membru de partid, e un profesor cu atitudini pro conservatoare, Papahagi e pro-catolic pt că tatăl său a avut ceva studii la Roma, iar el predă și pe acolo ca prof universitar, e o voce articulată.

Neamțu încearcă să capteze și voturile neoprotestanților, a predicat în unele adunări - ei pmp, calculează pe ideea că voturile nu au confesiune și că trebuie să adune energii conservatoare din toate părțile.


Vedem, eu nu prea am votat până acum, cel puțin la locale și parlamentare nu am fost, mai mult pe la referendumuri și de candidați conservatori m-a interesat, dacă o să ne oblige să votăm prin telefon sau electronic nu voi mai vota probabil.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 21.09.2020 at 22:32:09.
Reply With Quote