View Single Post
  #53  
Vechi 25.08.2009, 21:49:45
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ClaudiuT Vezi mesajul
Observ ca prinde tare la forumisti topicurile cu intrebari despre intimitate. De-ar fi atata agitatie si critica, schimburi de idei si pe "Sfanta Scriptura" cred ca altundeva am fi acum. Raspunsul s-a dat inca de la inceput: sora noastra trebuie sa consulte un duhovnic.
Cred ca prea exageram cu subiectele de genul.... demult nimeni n-a mai scos un subiect cu adevarat captivant in care se sa dezbata Sfanta Scriptura...
Haideti sa fim seriosi.
Iertati-ma si Dumnezeu sa va binecuvinteze!

Har si Pace de la Domnul!
Claudiu dragă, tu ai mare dreptate, dar există de când lumea această "slăbiciune"spre astfel de subiecte, discuții ce fac deliciul "presei" și nu numai . La Topicul "Noul Testament", "Pocăința" s-au dezbătut și se dezbat subiecte interesante în strânsă legătură cu Sf. Scriptură și cu Învățăturile Sfinților Părinți. Există și va exista un interes aparte și pentru problemele intime, pemtru că ele sunt și există și nu pot fi ignorate . Unele întrebări sunt tâmpe, dar multe sunt și de bun simț. Până la urmă acesta este rolul unui forum, pentru că în rest , avem interiorul acestui site , cu articole și comentarii bine documentate și la obiect.
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote