View Single Post
  #23  
Vechi 15.09.2010, 13:24:49
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Citat:
În prealabil postat de costache marilena Vezi mesajul
Poate cei de la tara cu gradini si curti mai au vreo sansa... Dar orasenii, de la bloc? sa fie, oare condamnati?
Traim intr-o lume in care raul este amestecat cu binele. Poate ca raul predomina astazi, se pare ca da... Insa datoria noastra este sa minimizam raul cat putem, daca nu reusim sa-l indepartam complet.

De ce adica sa nu stam un minut si sa citim ce ingredinete contine conserva pe care vrem s-o cumparam? De ce sa nu platim 10-20% mai mult pentru o conserva care nu contine acid citric, conservanti si coloranti? De ce sa nu o cumperam pe cea in care legumele arata mai putin estetic, dar nu contine chimicale, in loc sa dam banii pe cea care include si toxine?

De aia, pentru ca nu ne pasa, pentru ca si-asa toate-s cu Euri, nu? Si ignoranta se plateste mai devreme sau mai tarziu. La doctor, la farmacie, pentru a consuma si mai multe chimicale 100% daunatoare organismului, adica pastile, injectii samd.
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote