Subiect: Maslu
View Single Post
  #27  
Vechi 11.12.2007, 20:30:30
irina4m irina4m is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.11.2007
Mesaje: 120
Implicit

azi am fost pentru prima data la sf maslu. nu pot zice ca a fost ceva prea deosebit, de fpt da, a fost. dar din pacate eu inca nu m-am spovedit si am sufletul plin de pacate si de pasuri. am si plans azi. dar ce folos pt ca eu m-am dus la sf maslu inainte sa ma spovedesc. este minunat acolo in sensul ca se citeste din sf scriptura de 7 ori si se spun rugaciuni. dar trebuie sa recunosc ca eram atenta cand se citea sf scriptura dar, la rugaciuni, nusj cum pierdeam firul si mintea mea era in alte parti.si ma rugam la Dumnezeu sa ma ajute sa fiu atenta la rugaciune. era si foarte multa lume si galagie, nusj...probabail si asta a f de vina, pt ca au f atatea miscari bruste in jurul meu, iar eu fiind slaba ma uitam cand in stanga , cand in dreapta. si ceilalti faceau la fel. dar as fi vrut sa simt ceva in mine, si acum imi vine sa plang cand comentez aici la topic. pt ca voiam sa simt ceva nespus, sa simt nusj...ca m-am curatzat . si nu simt. in loc sa fiu fericita imi vine sa plang : ((((((
Reply With Quote